kategoria: CDTV
[#1] CDTV + dysk SCSI
Witam wszystkich,
Czy jest możliwość podłączenia takiego dysku i kontrolera SCSI do CDTV?


[#2] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #1

karta tak, tasiemka tak, dysk to nie wiadomo bo nie zrobiles zdjecia zlacza, jak 50 pin to też tak
[#3] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #1

Dysk jest raczej UW SCSI a więc 68pin. Potrzebujesz jeszcze przelotkę.
[#4] Re: CDTV + dysk SCSI

@_arti, post #3

Tak, dysk jest 68-pin, a gdzie taka przelotkę dostanę?
[#5] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #4

Trzeba szukać/pytać.
[#6] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #1

A czy zasilacz z CDTV da radę?
[#7] Re: CDTV + dysk SCSI

@_arti, post #5

Czy taki będzie wystarczający?
link
[#8] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #6

Tak, do zasilania dysku najwygodniej użyć takiej przejściówki, wykorzystując wtyczkę zasialania CD-ROM-u.
[#9] Re: CDTV + dysk SCSI

@km-l, post #8

Dziękuję wszystkim za pomoc.
[#10] Re: CDTV + dysk SCSI

@km-l, post #8

A czy taki adapter też da radę? Mam podobną sytuację tylko dysk 50pin a kontroler 68pin. Adapter ten nie ma żadnej elektroniki więc zgaduję, że działa w obie strony?
[#11] Re: CDTV + dysk SCSI

@dolek, post #10

Używam adaptera 80pin->50pin i działa z kontrolerem SCSI Tomsa i tym ze zdjęcia BenHura.

Nie wiem czy zadziała z Twoim. Ten kontroler 68pin to chyba nie do CDTV?
[#12] Re: CDTV + dysk SCSI

@km-l, post #11

Mam zewnętrzną obudowę SCSI że złączami 68pin, potrzebuję podłączyć do niej CD 50pin. Całość podłączam albo do Maca albo do Ami, w zależności od potrzeb.
[#13] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #1

No ja w swojej mam dysk SCSI 50PIN, zasilanie za pomocą przelotki z gniazda CD-ROM i dłuższa taśma 50PIN, gdyż dysk "leży" pomiędzy CD a zasilaczem (zaraz za gniazdem kart)
I daje radę

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 19:43:58 przez Tom Rain
[#14] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #1

Trochę odgrzebię temat,

kilka lat wcześniej pospawałem taki kontroler, wtedy a akcji tu na forum, płytka i scalaki.

temat odstawiłem na długo, a że teraz trochę czasu.
ale do tematu, gdy podepnę swój kontroler i włączę obsługę cdtv to Ami dochodzi do momentu, gdy już ma się pokazać płyta (powitalne CDTV), i na tym koniec ekran jaśniejszy czarny, z wyjętym kontrolerem jest normalnie, gdy wyłączę obsługę CDTV a kontroler jest wpięty też uruchamia się normalnie, co może być przyczyną?, źle polutowane? bootrom w CDTV mam 2.3, przełącznik kickstart i z każdą wersją to samo, bo chyba 2mb fast po proc nie robi tego problemu?.
[#15] Re: CDTV + dysk SCSI

@AdamZeku, post #14

Hey
Wstyd się przyznac ale jeszcze nie instalowałem dysku, wszystko czeka aż znajdę chwilkę.
[#16] Re: CDTV + dysk SCSI

@AdamZeku, post #14

Cześć. Czy podłączyłeś jakiś dysk? Czy prawidłowo wlutowałeś rezystory - terminatory szyny SCSI?
[#17] Re: CDTV + dysk SCSI

@BenHur, post #15

spoko dopiero rok :))
1
[#18] Re: CDTV + dysk SCSI

@krystian77, post #16

tak na wpiętym dysku i bez to samo, ale korzystam z zewnętrznego zasilacza do dysku, po odpaleniu samego dysku świeci się na nim dioda, a gdy włącze Ami to wtedy dioda gaśnie.

co do lutowania to wyglada to tak.







Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 00:43:25 przez AdamZeku
[#19] Re: CDTV + dysk SCSI

@AdamZeku, post #18

Zworki na dysku masz dobrze ustawione?
[#20] Re: CDTV + dysk SCSI

@AdamZeku, post #14

Wyłączysz tryb CDTV, czyli odpalasz na KS3.1?
[#21] Re: CDTV + dysk SCSI

@kubaslonka, post #19

generalnie czy jest podłączony czy nie to dochodzę do tego samego momentu, ale używałem go wcześniej i jest ustawiony.
[#22] Re: CDTV + dysk SCSI

@kubaslonka, post #20

na wyłączonym trybie tak
[#23] Re: CDTV + dysk SCSI

@AdamZeku, post #22

Zakładasz zworkę na adapter?
[#24] Re: CDTV + dysk SCSI

@AdamZeku, post #18

Spróbuj jeszcze może przelutować zworę na 7Mhz i sprawdzić.
I jeszcze tylko pytanie: Czy jesteś pewien AM33c93? Ja ze swojej strony nie ufam tym podstawkom precyzyjnym. Może gdzieś jest brak kontaktu.
[#25] Re: CDTV + dysk SCSI

@krystian77, post #24

U mnie układ SCSi w podstawce precyzyjnej też działa kiedy chce. Trzeba będzie go chyba przylutować.
1
[#26] Re: CDTV + dysk SCSI

@kubaslonka, post #23

czy jest czy nie, dzieje się tak samo
1
[#27] Re: CDTV + dysk SCSI

@krystian77, post #24

spróbuję jeszcze przelutować na 7, co do podstawki nie mam pewności
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem