kategoria: CDTV
[#1] [CDTV] Zacina się joystick i joypad - co może być uszkodzone? U75?
Problem tego typu, że zacina się joypad w trybie joysticka. Co kilka sekund nie łapie kierunku tylko trzeba na dwa razy. Samego joypada wykluczam bo wymieniony kondzior, a poza tym podłączając zwykły joystick przez przejściówkę Elsatu (2 joye+mysz cdtv) jest ten sam objaw - podłączony joy się zacina, laguje. Zarówno port Joy1 i Joy2. Przejściówka wpinana w gniazdo z tyłu więc sygnały z niej, jak i z pilota idą przez U75. Podczas testu samego pilota przejściówkę też wypinałem.
Kupiłem też przejściówkę pod układ U75 i zarówno z wpiętym i wypiętym układem Joye działają idealnie , szybko i bez zacięć.

Czy mógł paść układ U75 (Może ktoś ma na sprzedaż albo do użyczenia na próbę) czy jakiś element w okolicy może dawać po nosie?
Pomóżcie coś bo oszaleje bo chciałbym grać na pilocie+zwykły joy.
Wklejam schemat strony z U75 dla leniwych ;)

https://zapodaj.net/947296a2221d4.jpg.html





Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 16:11:04 przez bzyq

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 16:11:19 przez bzyq

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 16:11:50 przez bzyq
[#2] Re: [CDTV] Zacina się joystick i joypad - co może być uszkodzone? U75?

@bzyq, post #1

Układ 6500/1 kiedyś mi się uszkodził. A dokładnie usmażył.
Ja bym jeszcze sprawdził stabilność tego dodatkowego zasilania +5v dla tego układu. Może tu jest problem. A następnie stabilność sygnału reset , i rezystory podciagające linie danych wokół procesora.
Przeprowadził bym jeszcze testy z odłączoną klawiaturą i całym panelem przednim i Cdromem. Nie jestem tego do końca pewien ale może przychodzą jakieś przypadkowe dane z procesora u62 i chwilowo wymagają obsługi ze strony 6500/1
[#3] Re: [CDTV] Zacina się joystick i joypad - co może być uszkodzone? U75?

@krystian77, post #2

Dzięki za podpowiedzi. Możliwe, że jutro uda się coś posprawdzać bo będę miał chwilę. Przedni panel odpiąłbym w ostateczności, ze względu na te słabe złącza taśm.
Jeszcze pytanie czy normalnie joypady w stanie gdy wszystko ok działają płynnie bez zacięć i lagów? Z moją przypadłością nie da się np zagrać w galagę czy bombermana bo tam ominięcie jednego przyciśnięcia kierunku i konieczność wciśnięcia ponownego kończy się zgonem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem