kategoria: CDTV
[#1] CDTV dziwna praca napędu CD
Witam, swoją CDTV mam już w posiadaniu około 20 lat w ogóle to moja pierwsza Amiga. Problem polega na tym że jakieś 10 lat temu przestał działać napęd CD i jak na tamte lata pomyślałem że już nie uda się go naprawić, wczoraj wyciągnąłem sprzęt z szafy i sprawdziłem kilka rzeczy. Po włączeniu pojawia się ekran powitalny menu zegara działa, wczytuje dyskietki jednak włożeniu płyty do napędu nie ma prawie żadnej reakcji, led od napędu tylko mrugnie i płytą delikatnie zakręci i to wszystko. Po zdjęciu zworki pojawia się logo z A500 i co ciekawe muzyka z CD odpala za każdym razem, wiec z tego co czytałem na ppa to raczej nie problem z przełącznikiem wykrywania caddy w napędzie. Pytanie do kolegów czy ktoś już spotkał się z tym problemem? Przekopałem całe forum i nic sensownego nie znalazłem, zastanawia mnie czy faktycznie coś jest z napędem skoro muzyka działa? albo to problem komunikacji? zrobiłem też test i po włożeniu zworki i odpięciu taśmy jest tylko biały ekran, czyli bez napędu amiga z logo CDTV nie rusza. Oprócz tego odpaliłem WB1.3 z dyskietki i włożyłem do napędu oryginalną płytę Welcome CDTV i też nic a z tego co pamiętam kiedyś w ten sposób pojawiła się ikonka z danymi z napędu, to samo zrobiłem po wyjęciu zworki i też nic ale co ciekawe muzyka działa.
[#2] Re: CDTV dziwna praca napędu CD

@dezerter1942, post #1

[#3] Re: CDTV dziwna praca napędu CD

@mkdevil666, post #2

Dzięki za odpowiedź, też myślałem nad wymianą kondensatorów i pewnie w najbliższym czasie się tym zajmę tylko to jest właśnie ciekawe że płyty z muzyką działają? Zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem z kickstartem albo układami bootrom? bo podczas próby odpalenia amigi bez napędu CD pojawia się biały ekran ale po włożeniu taśmy od napędu amiga nadal wyświetlała biały ekran zamiast z logo CDTV i długo nie chciała zadziałać natomiast po wyjęciu zworki od razu pojawia się logo A500.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem