kategoria: Sklepy
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efunzine
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efunzin
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efunzin
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efunzin
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efunzin
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efunzin
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efunzin
[#38] Re: Efunzin

@MDW, post #28

Też żałuję. W 2011 lub 2012 pozbyłem się kolekcji z braku czasu - A1200 włączałem raz w miesiącu i to przy akompaniamencie marudzenia połówki, że to dziecinada... znalazłem sobie hobby poza domem, na wolnym powietrzu.
Blizzarda IV 1230/50 z FPU 50 MHz i SIMM 32 MB odkupił ode mnie wtedy efunzine za 600 zł. A1200 z kartą CF 4GB, 2 dżojami, myszką, kilkaset dyskietek poszła za 520 zł.
Ciekawe, ile teraz bym za to wziął szeroki uśmiech
[#39] Re: Efunzin

@Nightmare777, post #38

Dziś na OLX sama obudowa do A1200 (pokrywa górna i dolna - bez śrubek, ekranów, izolacji) - 600zł
[#40] Re: Efunzin

@Hubez, post #39

za obudowe to mozna dac z 60 dych a nie 600zl.... wariat?
2
[#41] Re: Efunzin

@selur, post #40

Akurat 60 dych i 600 zł to dokładnie ta sama kwota
5
[#42] Re: Efunzin

@selur, post #40

Za obudowę do A500 w fajnym stanie dałem niedawno 100 zł... a 120 zł dałem w 2008 r. za Amigę 1200.
W tym samym roku za komplet C64G ze stacją 1541-II, oryginalne pudełka i 70 dyskietek 5,25 zapłaciłem 100 zł. Kolega jeszcze pukał się w czoło, po co mi ten złom...
Trzy lata później sprzedałem zestaw Commodorka za 400 zł i to kupujący przyjechał osobiście z Katowic do Bolesławca, bo nie ufał kurierom, a chciał mieć zestaw z oryginalnymi pudełkami do kolekcji.
Teraz uważam się za szczęściarza, że na jesień upolowałem A1200 za "tylko" 1300 zł szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 08:56:36 przez Nightmare777
[#43] Re: Efunzin

@Nightmare777, post #42

Są nowe obudowy do 1200 po 70p PLN ale to już reprodukcja. Coś mi się wydaje, że gdyby ktoś kupił prawa i zaczął produkować nowe A1200 i A4000 to i tak te stare oryginalne były by w cenie z uwagi na fakt, że pochodzą z tamtych czasów. Weźmy np. porcelanę, co z tegoż, że są zakłady, które produkują piękne zastawy jak i tak stara porcelana jest w cenie. A wydaje mi się, że wyprodukowanie nowej starej Amigi technologicznie nie będzie problemem, problemem pewnie pokarzą się patenty, licencje, prawa. I teraz pytanie ilu znajdzie się nabywców takiej nowej Amigi za np 5 tys. PLN.
[#44] Re: Efunzin

@_arti, post #16

Co Ty to piszesz.
Strona wygląda na trupa od lat.
Jakiś Twój kolega Marcin ja trzyma bo fajna.
A ja mam się domyślać że to działająca Wiarygodna domena.
Chyba jakiś żart. Mam zaufać czemuś takiemu, bo Arti napisał że Marcin to spoko gość
Sorry jest 21 wiek, można cokolwiek dodać na swojej,jak to napisałeś fajnej stronie.
Dla mnie to trup i drwienie z klienta.
[#45] Re: Efunzin

@recedent, post #41

eee....ciapa ze mnie, liczyc nie umiem
1
[#46] Re: Efunzin

@WojtekX, post #44

Eee, ale czego się plujesz? Przypomina mi to dziada, który się pluł w budzie z kurczakami z rożna, że mu babka nie chce z dwusetki wydać a MA OBOWIĄZEK.
Tu nie jest XXI wiek, tylko klub pasjonatów z korzeniami na przełomie lat 80/90. Czyli miks Barei i garażowego kapitalizmu. Tak jak doradzono "po prostu dzwonisz - może ma, może się dogadacie". Tylko najpierw wyjmij kij z tyłka, bo inaczej prawdopodobieństwo dogadania się zdecydowanie spadnie.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 10:54:45 przez Daclaw
1
[#47] Re: Efunzin

@Nightmare777, post #38

W 2011 lub 2012 pozbyłem się kolekcji z braku czasu

Nie szkoda ci było tej kolekcji?
[#48] Re: Efunzin

@Daclaw, post #46

Prawo prawem, obowiązek obowiązkiem, życie życiem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Oczywiście kij w dupie może zarówno przeszkodzić jak i pomóc w pewnych kwestiach.
1
[#49] Re: Efunzin

@Daclaw, post #46

Jak ty się do starszych odnosisz?
Stwierdzono tylko fakt.
A ty co za obrońca uciśnionych?
[#50] Re: Efunzin

@WojtekX, post #44

Strona już w 2015 nie była aktualizowana. Apollo 1240 było niby na stanie, niestety nie było, ale był Blizzard 1230 IV. Dogadałem się wtedy e mailowo, chyba wziąłem wtedy jeszcze "kątówkę" do PCMCIA z wysyłką do UK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem