kategoria: A500
[#1] Nie działa żadna stacja wewnętrzna
Jak w tytule, mam okazje kupić a500, ale nie działa stacja dysków ani ta orginalna ani na pewno sprawna. Pytanie: Czy stacja podłączona wewnętrznie jest sterowana tym samym kontrolerem co stacja zewnętrzna podłączona pod gniazdo zewnętrzne Disk driver?
[#2] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #1

Tak.
[#3] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Krashan, post #2

A może wiesz jaki byłby koszt naprawy. Może obejdzie się bez lutowania i wystarczy tylko podmienić układ.
[#4] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #3

skoro masz okazję to kupuj i tyle :) bo jeśli to nie okazja to szukaj sprawnej. a500 jest od groma i może taniej wyjść sprawna niż zabawa w szukanie i kupowanie osobno układów na wymianę
[#5] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #3

Może obejdzie się bez lutowania i wystarczy tylko podmienić układ.
Może. Ale ja nie jestem jasnowidzem...
[#6] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #1

Mam podobny problem ze stacja 3,5" FDD na USB,
leżała sobie (ze 6 mies od ostatniego użycia) grzecznie w pudełeczku w szafie,

ostatnio chcą coś odczytać z jakiejkolwiek dyskietki dziwne dźwięki i piski słyszę,
ciekawe co się zjepło. ??
[#7] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Krashan, post #5

Czy ktoś wie jakie to są układy?
[#8] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #7

najwazniejsze to jakie sa objawy.. czy stacja jest widoczna itd.

uklady do sprawdzenia- cia, paula..

btw - jesli masz problem ze znalezieniem takich informacji bez pomocy to raczej odpusc niesprawna Amige :)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 20:57:02 przez juen
[#9] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #7

Czy ktoś wie jakie to są układy?
Tak. Juen na przykład, czy ja. Dane przetwarza Paula, sterowanie jest rozdzielone między Gary'ego, oba układy CIA i parę pomniejszych wynalazków w stylu 74LS38. Tu masz schematy Amig i jedziesz.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 22:22:40 przez Krashan
[#10] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #1

Jak zostało stwierdzone, ze stacja dyskietek jest sprawna, a płyta główna Amigi niesprawna?
1
[#11] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Norbert, post #10

Odłączyliśmy tą co nie czytała, podłączyliśmy od innej a500 w której stacja normalnie czytała, i też nie czytała tej dobrej.
[#12] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #11

Czyli ta dobra jest zepsuta...
2
[#13] Re: Nie działa żadna stacja wewnętrzna

@Grysia, post #11

A taśma FDD jest ok ?
Nie czyta czyli ja zachowują się stacja ? Silnik, dioda itd.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem