kategoria: A600
[#1] Gotek jako DF1 a bootowanie gier
Dzień dobry.
Posiadam Amigę 600 z oryginalną stacją dyskietek jako FD0, Wewnątrz dysk z karty CF 4GB z WB 2.1 oraz GOTEKa podpiętego jako FD1, który imituję stację zewnętrzną. Przygotowałem wszystko co trzeba jeśli chodzi o pendrive z plikami i sytuacja wygląda następująco: Amiga bootuje z dysku zamiast z GOTEKa, przez co gra nie uruchamia się, tak jak z fizycznej dyskietki oryginalnej stacji. Co robić?
[#2] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #1

Co robić?

Strzelić sobie lufę. Większość gier bootuje z df0. Tak są zaprogramowane
i niewiele można zrobić. Na A500 można zamontować bootselectror,
który zamienia df0 z df1.
[#3] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #1

Wybrac z bootmenu bootowanie z DF1, jesli kick 2.1 na to pozwala (bo nie pamietam). Jesli nie to zmienic kick na 3.0 lub nowszy. To chyba najprostrze co mi przychodzi do glowy. Oczywiscie nie wszystkie gry pojda z df1, ale chyba niektore tak.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 22:34:41 przez Mokry
1
[#4] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@mmarcin2741, post #2

Nawet dwie
Najlepsze wyjście to pozbyć się Goteka, dopakować RAM (nie chwaliłeś się, że masz ) i odpalać gry z WHDLOad
1
[wyróżniony] [#5] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #1

zrob reset i szybko przytrzymaj dwa przyciski myszki wejdziesz do Early Boot Menu a tam wybierzesz sobie ze ma zabootowac z df1
1
[#6] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Kulamario, post #5

Bardzo dziękuje koledze za te poradę, działa. Temat uważam za zamknięty.
[#7] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #6

A jak obniżysz priorytet HDD poniżej df1: wtedy zawsze najpierw wystartuje df1 (jeśli będzie dyskietka) a potem HDD.
Nie będziesz musiał wchodzić w earlymenu
[#8] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Norbert, post #7

Jeśli mnie pamięć nie myli, to A600 bootuje z df0, potem z df1, potem z CC0 - pcmcia,
następnie z twardego dh0. Dyskietki mają pierwszeństwo.
W start menu mozna wyłączyć bootowanie z określonego źródła (enabled/disabled).

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 11:49:24 przez mmarcin2741
[#9] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Norbert, post #7

Dziękuję za poradę, na pewno ją wdrożę. Niestety po przetestowaniu kilku gier nie jest dobrze. Co prawda tytuły się ładują, jednak zanim dojdzie do rozgrywki to Amiga zawiesza się (miganie diody power) a następnie resetuje. Teraz za kolegów poradą próbuję zainstalować WHDLoad.
[#10] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #9

Pytanie co to za gry, bo spora część gier nie działa z KS 2.1, spróbuj użyć relokik 1.3
[#11] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@lopezpb, post #10

Próbowałem następujących tytułów: Desert Strike, Sherman M4 i Superfrog
[#12] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #9

Nikt nie napisał, ze zadziała w każdym przypadku.
Jesli gry, to tylko DF0.
[#13] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #9

Co prawda tytuły się ładują, jednak zanim dojdzie do rozgrywki to Amiga zawiesza się


Ładuje się trainer albo cractro a sama gra już nie. Jak mówiłem, niewiele
gier załaduje się z zewn. stacji, ale bardzo dużo gier potrafi wykorzystać
zewnętrzną stację i można wrzucić drugi dysk do niej.
[#14] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@mmarcin2741, post #13

Cenna informacja, zapamiętam. Teraz próbuję sił z WHD.
[#15] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #9

Teraz za kolegów poradą próbuję zainstalować WHDLoad.


A masz rozszerzenie Fast? Masz 2MB chip? Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi nie, to instalacja WHD nie ma sensu-masz za mało pamięci.

Przy tylko 2MB CHIP też bieda, bo malo gier będzie tak działać w WHD.

Wiele gier ma opcję instalacji na HDD i to jest sensowana opcja gdy nie masz turbo ani fastu. Niektóre gry wystarczy też przegrać na HDD i też będą działać.
[#16] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@snifferman, post #15

Posiadam 2MB pamięci CHIP oraz 4MB pamięci FAST.
[#17] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #16

Na co jeszcze czekasz? Instaluj WHDLoad.
[#18] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@snifferman, post #17

Oczywiście, program już zainstalowałem. Teraz tylko muszę nauczyć się jego obsługi.
[#19] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #18

Nie myślałeś o zamontowaniu goteka w miejsce oryginalnej stacji?
[#20] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@mmarcin2741, post #19

Nie chciałem tego robić. Oryginalna stacja wciąż pracuje prawidłowo i nie chciałem jej usuwać. GOTEKa mam umieszczonego w obudowie zewnętrznej i podłączonego jako Disk Drive. Jedyne o czym pomyślałem, to zamiana miejscami stacji dyskietek z GOTEKIEM.
[#21] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@Mizanthro, post #20

Jedyne o czym pomyślałem, to zamiana miejscami stacji dyskietek z GOTEKIEM.

Jeśli masz prawidłowy interfejs to jest taka możliwość. Niestety wewnetrzna stacja nie ma przedniego panelu i będzie to trochę nieestetycznie wyglądać.
[#22] Re: Gotek jako DF1 a bootowanie gier

@snifferman, post #21

Mam stare stacje PC-towe. Mógłbym dopasować przedni panel, gdybym rzeczywiście taki pomysł chciał wdrożyć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem