kategoria: A500
[#1] A500 i hd + CD ROM ide
Witam wszystkich! Mam pytanie: Zauważyłem różnice w gnieździe IDE pc a amigi a mianowicie w urządzeniach Amigi są wszystkie piny a w pc taśmie i dyskach i CD ROM jednego brak. Czy taki CD ROM i dysk będzie działać z amiga? Oczywiście po podłączeniu taśma ze wszystkimi pinami i przejściówką z 2,5 na 3,5. Planuje zakup Amigi j/w i kontrolera z 8mb z allegro za ok 350zł
[#2] Re: A500 i hd + CD ROM ide

@Grysia, post #1

IDE powinno być takie same, niektóre złącza są "keyed", żeby nie dało się odwrotnie
włożyć taśmy brakujący pin nie ma w sumie zastosowania.
[#3] Re: A500 i hd + CD ROM ide

@mmarcin2741, post #2

IDE jest takie samo w PC i Amidze... przynajmniej jeśli chodzi o obłożenie sygnałów. Ten brakujący pin jest zazwyczaj niepodłączony, służy jako dodatkowy klucz zapobiegający nieprawidłowemu podpięciu taśmy.
W niektórych nowszych urządzeniach (np. interfejsy IDE-CF) używa się tego pinu do podania napięcia 5V dla urządzenia z użyciem tego 40 pinowego złącza. To napięcie mają wyprowadzone np. karty Matzego (CDTV-RAM-IDE, 68EC020TK i 68030TK-2), czy Buddha IDE z Individual Computers.
[#4] Re: A500 i hd + CD ROM ide

@wali7, post #3

Dobre rozwiązanie z tym zasilaniem na pinie. Moja Savyna nie ma tego i trzeba
było splitterem ze stacji zasilić.
[#5] Re: A500 i hd + CD ROM ide

@Grysia, post #1

Na OLX jest CDTV-RAM-IDE z adapterem na karty CF za 270 zł. Radzę kupić jeśli chcesz, bo sam zastanawiam nad zakupem.
[#6] Re: A500 i hd + CD ROM ide

@ksx, post #5

Karta z OLX była lutowana przeze mnie (skądinąd wiem :) ).
W razie czego zlutuję kolejną, gdyby dla kogoś zabrakło. ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem