[#1] 2 x [Rys MKII]
Hey, czy można używać dwóch Rysiów w tym samym komputerze? Znalazłem podobny temat na eab ale dotyczył tylko myszy i joya. Do tego wpis jest stary jak świat. Więc może coś zostało naprawione. Czy ktoś posiada dwa Rysie/Ryski i może potwierdzić ze używa dwóch padów/joyow?
[wyróżniony] [#2] Re: 2 x [Rys MKII]

@sand, post #1

Jak masz sprawny zasilacz, to nie ma przeszkód w używaniu jednocześnie 2 podłączonych Ryśków.
1
[#3] Re: 2 x [Rys MKII]

@spidi, post #2

Dzieki, za szybka odpowiedz. Kupuje drugi.
[#4] Re: 2 x [Rys MKII]

@sand, post #1

Ja tylko dodam że pojawił się nowy firmware niedawno i program do rolki który trzeba uruchomić w stsrtupie, na oficjalnej stronie
[#5] Re: 2 x [Rys MKII]

@mateusz_s, post #4

Jest instalator do tego, więc nic dodatkowego nie trzeba robić.
[#6] Re: 2 x [Rys MKII]

@sand, post #1

Mam dwa Ryśki od kilku lat i używam z Amigą 500+ i A1200. Działają oba na raz z dwoma padami USB od PC i to na gałkach analogowych zarówno z A500+ z fabrycznym zasilaczem jak i z A1200 + fabryczny zasilacz od A1200.

P.S.

A gdzie można teraz kupić Ryśki bo na RetroAmi i Allegro ni ma?

Pozdrawiam,

Azz
[#7] Re: 2 x [Rys MKII]

@Azzorek, post #6

Jest na Allegro: https://allegro.pl/oferta/rys-mk2-adapter-myszki-joysticka-pada-usb-11590938291
[#8] Re: 2 x [Rys MKII]

@sand, post #7

Rety rzeczywiście. Coś mi oczy zamuliło ;) . Sprzęt warty swojej ceny. Z Amigą sprawdza się doskonale. Pamiętam jednak, że z C64 nie działał, przynajmniej te moje stare nie działają. Ten nowy model działa z C64, na zasadzie, że podpinam do portu dżoja i po włączeniu C64 pad jest automatycznie wykrywany?

Pozdrawiam,

Azz
[#9] Re: 2 x [Rys MKII]

@Azzorek, post #8

Nowy wsad do RyśMKII załatwia jednocześnie amigę i C64, ale to trzeba wgrać ten najnowszy.
[#10] Re: 2 x [Rys MKII]

@Azzorek, post #6

Tu zobacz
link
[#11] Re: 2 x [Rys MKII]

@mateusz_s, post #10

O rety nie wiedziałem. Czyli po aktualizacji tych moich starych Ryśków dojdą mi dwa kontrolery na USB do C64. Super! Dzięki Panowie.
A jak wygląda sprawa z zasilaniem z portu dżojstika z C64? Tam chyba maksymalnie jest 100mA jeśli mamy dwa urządzenia podpięte do portów. Czyli nie można przesadzać z jakimiś wymyślnymi padami? Najlepiej takie na 50mA.

Pozdrawiam,

Azz
[#12] Re: 2 x [Rys MKII]

@Azzorek, post #11

hmm posiadam jakiegoś rysia, chyba mkii,
ale czy ten stary czy nowy (z rolką) to nie wiem.
na stronie widzę dwa modele w tym jeden wycofany

Jak to sprawdzić ?
[#13] Re: 2 x [Rys MKII]

@Azzorek, post #11

Nowe wsady są tylko dla RyśMKII, jeśli masz pierwszego Ryśka, to one nie zadziałają na nim.
[#14] Re: 2 x [Rys MKII]

@BlackTiger, post #12

Jeśli masz napis na Ryśku RyśMKII, to możesz ten najnowszy wsad instalować na nim.
[#15] Re: 2 x [Rys MKII]

@spidi, post #14

Mam Ryś MKII s/n 1500003
to ten wsad z rolką mogę czy nie?
[#16] Re: 2 x [Rys MKII]

@BlackTiger, post #15

Możesz
[#17] Re: 2 x [Rys MKII]

@spidi, post #16

podziękował
[#18] Re: 2 x [Rys MKII]

@BlackTiger, post #17

Na wszelki wypadek jakbyś miał problem z upgrade pod PC
link
[#19] Re: 2 x [Rys MKII]

@mateusz_s, post #18

Na dole tej strony jest film z przebiegiem całego procesu.
[#20] Re: 2 x [Rys MKII]

@spidi, post #19

Mam pytanie, kiedy będzie można nabyć Ryśka? Szukałem ale nigdzie w PL nie znalazłem dostępnego.
[#21] Re: 2 x [Rys MKII]

@nostrum666, post #20

Też bym nabył kolejne. Bo mam tylko jednego :)
[#22] Re: 2 x [Rys MKII]

@Davka, post #21

nie sprzedaje robi co innego z braku części
pracuje w innej branży
1
[#23] Re: 2 x [Rys MKII]

@Dorian3d, post #22

Mam pytanie, które oprogramowanie dla Ryśka jest najnowsze? Pobrałem takie "RysMKII_20160221.7z" ale widzę że jest jeszcze jakaś wersja beta "[Amiga] - RysMKII_v0.14_beta1.hex", z tym że nie mogę tego pobrać , zamiast tego otwiera mi się plik hex w przeglądarce.
[#24] Re: 2 x [Rys MKII]

@nostrum666, post #23

Bez problemu ściągnąłem tą betę.
Przytrzymujesz (na telefonie) plik i go zapisujesz

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 21:18:31 przez Norbert
[#25] Re: 2 x [Rys MKII]

@Norbert, post #24

Nie sprawdzałem na telefonie. Sprawdzę na innym komputerze albo na telefonie (sprawdziłem, u mnie to nie działa, telefon po naciśnięciu na plik otwiera znów jego zawartość natomiast po przytrzymaniu pojawiają się opcje skopiowania linku, udostępnienia lub otwarcia w nowej karcie/oknie). Ale czy to jest ostatnia, najnowsza wersja wsadu?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 21:52:06 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 21:52:30 przez nostrum666
[#26] Re: 2 x [Rys MKII]

@Norbert, post #24

Ale jeżeli ściągnąłeś to możesz mi to podesłać?
[#27] Re: 2 x [Rys MKII]

@nostrum666, post #26

Poszlo na maila
[#28] Re: 2 x [Rys MKII]

@Norbert, post #27

Dostałem, dzięki wielkie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem