kategoria: A2000/A3000
[#1] Automontowanie plyty CD
Cześć,

Coś namieszałem ze sterownikiem do CD-ROMu i nie potrafię tego odkręcić. A mianowicie po włożeniu płyty CD, jej ikona nie pojawia się na blacie. Dwuklik w DEVS:DOSDrivers\CD0 ją montuje. Zainstalowałem IDE-Fix i AmiCDROM. Myślałem że któryś z nich tak skonfuguruje system, że płyta CD będzie się automatycznie montowała. Niestety tak się nie stało. Sprzęt to: A2000+Vampire, Napęd DVD wpięty na jednej taśmie z HDD 3,5" do Vampire, system Coffin. Zanim zacząłem mieszać to wszystko oczywiście działało. Proszę o jasną instrukcję jak to naprawić :)
[#2] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #1

Wszystko co będzie w DEVS:Dosdrivers/ montuje się automatycznie.
Chyba że coś namieszales w Startup-sequence

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 19:09:58 przez Norbert
[#3] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #1

Przerzyc cd0 do wbstartup
1
[#4] Re: Automontowanie plyty CD

@Norbert, post #2

W SS nic nie zmieniałem.
[#5] Re: Automontowanie plyty CD

@mikecios, post #3

Niestety nie pomogło.
[#6] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #5

Dziwne, jakby disk change nie działał. Jeśli CD0 jest prawidłowo skonfigurowane to powinien je wykryć. Sprawdź jeszcze prawidłowość linków do l:cachcdfs, device i unit. Zależy czego używasz.
[#7] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #4

Wklej tu lub gdzie indziej s-s, user-s i mounsliste CD0, łącznie z ikoną.
Sprawdzimy.
[#8] Re: Automontowanie plyty CD

@Norbert, post #7









[#9] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #8

Czy plik sys:L/cdrom-handler istnieje? wygląda to na jakiś handler z coffina albo idefixa (nie znam się).
Jeśli chcesz korzystać z amicdfs podmień cd0 na to z archiwum AmiCDROM.
Sys:L/AmiCDFS powinno tam w nim być zamiast cdrom-handler.
Generalnie w guide tego pakietu jest najpewniej opisane jak przeprowadzić cała instalacje.
Czy nie mieszałeś nic ze zworkami - master/slave?



Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 00:48:12 przez Mir3k
[#10] Re: Automontowanie plyty CD

@Mir3k, post #9

Zanim zacząłem mieszać to wszystko oczywiście działało.

Gdybys pamiętał co namieszaleś, łatwiej byłoby to odmieszać.

Jak już kolega Mir3k wspomniał prawdopodobnie podmieniles z CD0 z pakietu IdeFix (masz to w s-s) na ten AmiCDROM

Mounlista jest dobra.

Zastanawia mnie inna rzecz.
Jeśli dawałeś CD0 do WBSTARTUP czy DEVS:DOSDRIVERS i moutlista się uruchamiała, to kolejne kliknięcie na CD0 już w WB powinno dać okno z informacja że CD0 już jest zamontowane?

Zobacz, bez klikania w cd0, czy po komendzie INFO czy ASSIGN na liście urządzeń nie pokazuje się CD0.
Jesli tak, to problemem jest DISKCHANGE, jeśli nie znaczy że nie dałeś CD0 tam gdzie Ci polecaliśmy.
[#11] Re: Automontowanie plyty CD

@Mir3k, post #9

Podmieniłem CD0 i zadziałało. Dzięki.
Czy jest możliwość uzyskania nazw plików dłuższych niż w standardzie 8.3 ?
[#12] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #11

Jeśli to idefix i cachecdfd ma do tego stosowne GUI.
[#13] Re: Automontowanie plyty CD

@Norbert, post #12

Można więcej szczegółów? Jak wyżej napisałem to użyłem CD0 z pakietu AmiCDROM.
[#14] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #13

Z tego co wkleiles wcześniej wynikało, że nie działało ci Amicdrom, potem piszesz że podmieniles i jest dobrze , a za chwilę że używasz Amicdrom ?
Co dokładnie podmieniles ?
[#15] Re: Automontowanie plyty CD

@Norbert, post #14

Tak, podmieniłem CD0 z AmiCDROM, ściągniętego z Aminetu i zaczęło działać. Płyta się montuje, ale nazwy są w formacie 8.3
Wcześniej pewnie był CD0 z IDEfix.
[#16] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #15

Dłuższe nazwy zależą od Filesystemu. Należy zainstalować odpowiedni filesystem, np. L:CacheCDFS a następnie zmienić wpis w pliku CD0.
[#17] Re: Automontowanie plyty CD

@davidtychy, post #15

To skorzystaj z cd0 i cachecdfs (idefix)
Będziesz miał "długie nazwy"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem