kategoria: A600
[#1] Napięcia dla amigi
Witam. Mam pytanie. Chcę zasilić Amigę 600 zasilaczem ATX. Przy obciążeniu +5 ma 5,22v a 12 ma 12,27 linii 3,3v nie obciążałem bo nie miałem takiej możliwości.Aha jeszcze linia -12v pokazuje -12,19. Czy to nie będą złe napięcia. Zasilacz obciązalem CD ROM i dwa dyski stare na molex
[#2] Re: Napięcia dla amigi

@Grysia, post #1

Dla ATX norma to +-5%, więc jest ok.
[#3] Re: Napięcia dla amigi

@Grysia, post #1

Prawidłowe napięcia dla Amigi:
5V 4.75V-5.25V
12V 10.8V - 13.2V
[#4] Re: Napięcia dla amigi

@mmarcin2741, post #3

5V 4.75V-5.25V

W przypadku lini 5V napięcie 4.75 to raczej na pewno kłopoty (stabilność etc), szczególnie przy dodatkowych kartach rozszerzeń.
Dla przykładu dla A1200 z Apollo i Mediatorem, napięcie rzedu 4,97V-4,95V to była dolna granica stabilności działania ok, racja
[#5] Re: Napięcia dla amigi

@BULI, post #4

Chcę zasilić Amigę 600 zasilaczem ATX

Dla A600 wystarczy.

Dla przykładu dla A1200 z Apollo i Mediatorem, napięcie rzedu 4,97V-4,95V to była dolna granica stabilności działania

Mierzona w którym miejscu? Jak przy zasilaczu, to po drodze trochę mogło się zgubić.
[#6] Re: Napięcia dla amigi

@snifferman, post #5

Mierzone było napięcie przy molexach
[#7] Re: Napięcia dla amigi

@BULI, post #4

W przypadku lini 5V napięcie 4.75 to raczej na pewno kłopoty (stabilność etc), szczególnie przy dodatkowych kartach rozszerzeń.
Dla przykładu dla A1200 z Apollo i Mediatorem, napięcie rzedu 4,97V-4,95V to była dolna granica stabilności działania

Norma ATX dla napięcia 5V to +/- 5%. Również taką tolerancję
podaje oficjalna specyfikacja Commodore dla zasilacza
amigowego.
W swojej A500 zszedłem na 4.20V i komputer ciągle działał
stabilnie - poniżej 4.20V zaczął się resetować.

Jeżeli karta czy rozszerzenie posiada układy przystosowane
do innych napięć niż 5V, np. 3.3V, to możliwe, że regulatory
potrzebują wyższego i dokładnego napięcia.
Pewnie w takim przypadku warto podbić do 5.2V.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 12:27:50 przez mmarcin2741
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem