kategoria: A600
[#1] Gniazdo IDE w a600
Jestem szczęśliwym od niedawna właścicielem a600. No więc kupiłem sobie przejściówkę dysku 2'5 na 3'5 żeby podłączyć sobie pctowy dysk twardy i napęd optyczny. Przejściówka ma zaślepiony jeden pin i niemożliwe jest zainstalowanie jej w amisi. Może zadam głupie pytanie i jest on nieużywany i można go obciąć?
[#2] Re: Gniazdo IDE w a600

@Grysia, post #1

Zrób otwor w przejsciowce

A tak w ogóle to montuj dysk 2.5 cala.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 15:43:06 przez Norbert
[#3] Re: Gniazdo IDE w a600

@Grysia, post #1

Ja myślę, że warto, żebyś poświęcił kilka minut na poszukanie
pinoutu tego złącza. Będzie rozpisane, co poszczególny pin
robi.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 15:44:54 przez mmarcin2741

Ok, wisisz mi 1 minutę, którą poświęciłem na znalezienie.
Pin 20 w złączu to key i pinu może nie być.

pin 20 - key - pin missing

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 15:52:16 przez mmarcin2741
[#4] Re: Gniazdo IDE w a600

@Grysia, post #1

instaluj kartę CF bądź SD
[#5] Re: Gniazdo IDE w a600

@Grysia, post #1

Dysk 3.5" w A600 to bardzo dobra metoda na rozwarstwienie folii klawiatury. Wystarczy dać dysk w lewym górnym rogu i ciepło powoli rozwali taśmę.

Kup KA60 i IDE2SD.
[#6] Re: Gniazdo IDE w a600

@hrw, post #5

Podejrzewam że CD i HDD 3.5" i tak razem nie wejdą do A600, a skoro taśma i tak idzie na zewnątrz to nic nie stoi na przeszkodzie by HDD poleżał na CD, a i wolty łatwiej im pociągnąć na zewnątrz niż ugniatać makaron w środku. :)
[#7] Re: Gniazdo IDE w a600

@ZbyniuR, post #6

W innym wątku autor wspomina, że nie ma myszki ani klawiatury. Może nie ma obudowy i w planie jest tower?
wywiercenie albo wytopienie otworu, to chyba najprostrze wyjście
[#8] Re: Gniazdo IDE w a600

@snifferman, post #7

Tak a600 będzie w MIDI tower
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem