kategoria: Programy
[#1] Ikonka - jak ?
Mam pewien pilny problem. Musimy do naszej gry robic ikone. Niby banalne ale jak się okazuje nie do końca. Ikona ktora stworzylem ma duzo kolorow i ma stan neutralny i po kliknieciu. Na os3.9 i ks3.1 oraz os4 działa jak natura chciała. Na a 1200 i os 3.0 juz tak nie jest. Pod os 3.0 mam schemat ikon z tymi kanciastymi ikonkami. Udalo mi sie uzyskac tylko stan neutralny OK a po kliku kaszana kolorystyczna. Jak sobie z tym poradzic zeby wszedzie pokazywalo się OK? Czy os 3.0 jakos nie radzi sobie z zawijaniem kolorow ? Jest to o tyle pilne ze dzis musimy zdać projekt...
[#2] Re: Ikonka - jak ?

@arturB, post #1

W systemie OS3.9 jest program do edycji ikon w szufladzie Tools o nazwie IconEdit. Załaduj tam ikonkę. Pojawi się możliwość edycji obu obrazów (stary i nowy). Ten stary obraz jest wykorzystywany przez OS3.1. Spróbuj poprawić ten obraz. Powinno pomóc.
[#3] Re: Ikonka - jak ?

@arturB, post #1

Arturowi zależy by ta sama ikona wyświetlała się w każdym systemie, a tymczasem w drugim przypadku to nie działa.

Pewnie to kwestia innej biblioteki (workbench.library) i może to być trudne do przeskoczenia. Pracuję na kilku systemach i też mi się różnie wyświetlają ikony pod różnymi systemami. Jest jakiś trik że np. NewIcons moga się zmienić w szufladkę, ale sąsiednia GlowIcons zmienia się w jakiś dziwny mini kwadracik. Nie wiem niestety jak to działa.
[#4] Re: Ikonka - jak ?

@Hexmage960, post #2

Czyli Old Image to ikony w starym stylu WB? A od ktorej wersji WB zaczyna dzialac New Image ? Czy ma sens sie zatem zajmowac Old ? Niestety ikona wyglada tak róznie ze nie jestem w stanie tego ot tak latwo poprawic
[#5] Re: Ikonka - jak ?

@arturB, post #4

Myślę, że możesz spróbować skopiować obrazek ikony z New Image do Old Image. Zobacz jaki będzie efekt. Jeśli niezadowalający, możesz skorzystać np. z PPainta do redukcji kolorów.

Nie pamiętam opcji edytora ikon z OS3.9, może znajdzie się coś do takiej redukcji.

@Rafał A-3000

Kwadracik jest tylko wtedy, gdy ikona typu NewIcon nie może być wyświetlona, bo nie jest zainstalowany pakiet NewIcons (lub inny pakiet, który go zawiera, np. OS.3.5+ - przy czym w tym systemie NewIcons muszą być włączone w preferencjach Workbencha).

Nie jestem pewien co do standardu GlowIcons zapoczątkowanego właśnie w OS3.5.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 12:25:03 przez Hexmage960
[#6] Re: Ikonka - jak ?

@arturB, post #1

Witam,
Proponowal bym zrobic image (93X93 dpi) i zerdedukowac kolory do 64 w tedy powinno wszystko chodzic pod OS 3.0 jako NewIcon no i oczywiscie zapisac go jako NI.
Albo przesli mi ten obrazek na meila to postaram sie pomöc.
[#7] Re: Ikonka - jak ?

@Irek´72, post #6

Poszlo na maila!
[#8] Re: Ikonka - jak ?

@arturB, post #7

I jest odpowiedz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem