kategoria: A2000/A3000
[#1] [A2000] - nie startuje - czerwony ekran... Buster???
Cześć

Zanabyłem A2000 rev 4.4. Komputer zakupiłem uszkodzony, do naprawy.
Rzucał czarny ekran i nie startował, teraz ewolucja poszła na ekran najpierw fioletowy, aktualnie na czerwony.
Dziwne jest, że ekran nie jest stricte czerwony, a zaszumiony - efekt jak niedostrojony tv crt.

Baterie już ktoś usunął... Był powierzchowny szary nalot na drabince obok CPU oraz na podstawce CPU, ale zmyłem to IPA... Kick podmieniałem na DiagROM, ale ten też nie startuje...

Zamówiłem na czuja relokator CPU w slot i BLUSTERa...

Czy możliwe, że to BUSTER padł? Jakieś podpowiedzi?

Aha... Szukam też schematu do tejże A2000 rev 4.4

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 15:18:29 przez miki1406

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 15:18:36 przez miki1406
[#2] Re: [A2000] - nie startuje - czerwony ekran... Buster???

@miki1406, post #1

Ja mam Rev 4.3 i z tego co pamiętam, to mi startowała bez BUSTERa.
[#3] Re: [A2000] - nie startuje - czerwony ekran... Buster???

@miki1406, post #1

Obstawiam przejedzone ścieżki przy CPU.
[#4] Re: [A2000] - nie startuje - czerwony ekran... Buster???

@Risc, post #3

Każda amiga 2000 bez bustera wystartuje, problem dopiero jest jak chcesz używać dodatkowych kart.
[#5] Re: [A2000] - nie startuje - czerwony ekran... Buster???

@Amigo-A1200-040, post #4

Dzięki Panowie... To idę rwać podstawkę i będę szukał 🙂
[#6] Re: [A2000] - nie startuje - czerwony ekran... Buster???

@miki1406, post #5

Ok. Amiga żyje.

Winne :
- CPU - czarny ekran - zero oznak życia,
- CIA - biały ekran - nie startował kick po wymianie CPU, jedynie DiagROM,
- Buster - komputer startuje poprawnie, jednak nie widzi kart - tak jak pisaliście...

Pozostał efekt śnieżenia, zwiększający się przy poborze zasilania (cykająca stacja, pracujący dysk). Zamówiłem zestaw do recap'u zasilacza...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem