kategoria: A600
[#1] Kabel RGB
Cześć Amigowcy. Mam pytanie bo moja wtyczka kabla RGB wygląda jakby ktoś ją potraktował szlifierką kątową, kupiłem na olx. Wyśle wam zdjęcia tylko mi napiszcie jak. Owa wtyczka jest połączona kablem z euro. Amiga się dziwnie zachowuje jeśli chodzi o kolory powiedziałbym że są niestabilne, może to przez tą wtyczkę.
[#2] Re: Kabel RGB

@Grysia, post #1

Na dole, pod białym okienkiem na pan napis Dodaj obrazek przez imgur.com.
(w czasie pisania posta)
Starczy przeciągnąć z pulpitu zdjęcie i wuala, zrobione.
Zdjęcie następnie zostaje przeanalizowane przez specjalistów,
odpowiedz otrzymujesz od razu albo po kilku dniach, różnie bywa.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 21:22:52 przez mmarcin2741
[#3] Re: Kabel RGB

@Grysia, post #1

Amiga ma gniazdo RGB 23 pinowe. Taniej wychodzi przyciąć pasującą wtyczkę z wtyku DB25. Niestabilność w jakim sensie? Na jakim TV? Zrób filmik.
[#4] Re: Kabel RGB

@mmarcin2741, post #2

[#5] Re: Kabel RGB

@snifferman, post #3

Telewizor LED 3d LG 32' A te kolory to w(a600) na przykład szary robi się lekko czerwony i płynnie przechodzi np w lekko brązowy ale nie jest to taka wielka wada , jak się rozgrzeje to jest ok. Lekko się zmienia odcień. Nie wiecie co jest przyczyną, może wymiana kondensatorów pomoże.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 21:49:59 przez Grysia
[#6] Re: Kabel RGB

@Grysia, post #5

Nie sądzę, że wymiana kondensatorrów tu pomoże, chociaż wszystko
jest możliwe. Wymiana ich i tak, szczególnie w A600, jest raczej
konieczna.
[#7] Re: Kabel RGB

@mmarcin2741, post #6

miałem takie przypadki , jak wymiana kondensatorów , czyszczenie płyty głównej nie pomorze to do wymiany tranzystory w torze RGB
[#8] Re: Kabel RGB

@Grysia, post #1

Amiga się dziwnie zachowuje jeśli chodzi o kolory powiedziałbym że są niestabilne, może to przez tą wtyczkę


Miałem podobnie problemy z obrazem i kabelek z "ulepszoną" wtyczką olx w moim przypadku po wymianie kondensatorów problem znikł szeroki uśmiech
[#9] Re: Kabel RGB

@mike100, post #8

Mam jeszcze pytanie. Kiedy chciałem zainstalować WB 3.1.4 pojawił mi się napis" not enough memory" error on line chyba 133 mam A600 i 1mb ram. Czy to jest brak pamięci RAM bo na dysku mam jakieś 600mb Zauważyłem też że po wgraniu z dyskietki install zostaje jakieś 500kb
[#10] Re: Kabel RGB

@Grysia, post #9

mam A600 i 1mb ram


Na system a zwłaszcza 3.1.4 to mało, zainstaluj 2.0 a najlepiej dokup sobie dodatkową pamiec, zwlaszcza jak myślisz o jakimś whdload
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem