kategoria: A600
[#1] Instalacja WB 3.1.4
Mam jeszcze pytanie. Kiedy chciałem zainstalować WB 3.1.4 pojawił mi się napis" not enough memory" error on line chyba 133 mam A600 i 1mb ram. Czy to jest brak pamięci RAM bo na dysku mam jakieś 600mb Zauważyłem też że po wgraniu z dyskietki install zostaje jakieś 500kb
[#2] Re: Instalacja WB 3.1.4

@Grysia, post #1

Masz za mało pamięci RAM. System 3.2 wymaga minimum 2MB a rozsądnie 8-16.
[#3] Re: Instalacja WB 3.1.4

@_arti, post #2

Tak myślałem, mam zamówiony 1mb chip ram, a w kwietniu chcę dokupić na a 8mb fast ram
[#4] Re: Instalacja WB 3.1.4

@Grysia, post #3

No, to takie minimum-minimum do poprzesuwania okienek.
[#5] Re: Instalacja WB 3.1.4

@_arti, post #4

Dostaję informację, że mam za mało pamięci.
Czy powodem może być fakt, że mam za
mało pamięci zainstalowane w komputerze?
[#6] Re: Instalacja WB 3.1.4

@mmarcin2741, post #5

Jeżeli program wypisuje, że masz za mało pamięci, to raczej masz za mało dostępnej aktualnie pamięci operacyjnej. Spróbuj zamknąć uruchomione programy, ewentualnie zrestartować komputer.

Sam się obawiam, że jak napiszę w swoim programie komunikat "Out of memory", to żeby użytkownik nie panikował, tylko zwolnił pamięć operacyjną.

Jeżeli zaś w wymaganiach masz np. 1MB RAM, to wtedy faktycznie tyle pamięci jest potrzebnej.
[#7] Re: Instalacja WB 3.1.4

@mmarcin2741, post #5

A gdzie miałbyś mieć jeszcze tę pamięć zainstalowaną?
[#8] Re: Instalacja WB 3.1.4

@_arti, post #4

Do WHDLoad to wystarczy. Pozatym nie kazdy wie od razu wszystko. Trzeba zrozumiec czlowieka. Nie kazdy jest Alfa i Omega. Za to kazdy powinien w swiecie Amigi otrzymac informacje ktore potrzebuje a inni juz sa na innym poziomie. Taka beka tylko bedzie zniechecac. Poradzil bym rowniez koledze zakup e-booka o AOS 3.1.4 . Wydatek nie duzy a dowie sie wiele do tego wesprze dzialalnosc kolegi Radzika. Takie moje zdanie.
[#9] Re: Instalacja WB 3.1.4

@Elvis, post #8

Ale gdzie ty widzisz w moim komentarzu bekę? Po prostu napisałem, że jest to minimum do czegokolwiek i tyle. Żadnych podtekstów
2
[#10] Re: Instalacja WB 3.1.4

@Elvis, post #8

Mam już tego ebook
[#11] Re: Instalacja WB 3.1.4

@Stoopi, post #7

Jest taka nakładka na procesor z 8mb fast ram

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 17:26:07 przez Grysia
[#12] Re: Instalacja WB 3.1.4

@Grysia, post #11

Jest to w dalszym ciagu pamięć RAM zainstalowana w komputerze, czy to FAST czy CHIP. Nagminnie mylisz natomiast RAM na dysku twardym z RAM jako CHIP lub FAST, stąd moje pytanie byś zdał sobie sprawę z różnicy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem