kategoria: A600
[#1] Dziwne kolory przez RGB
Po podłączeniu do telewizora kablem RGB-Euro. Obraz zmienia kolory tzn przechodzi w różne odcienie. Ktoś mi napisał że to kondensatory a ktoś że jakieś tranzystory. Aha, jak się rozgrzeje to działa normalnie. Co jest nie tak?
[#2] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Grysia, post #1

przez CVBS obraz jest ok ?
[#3] Re: Dziwne kolory przez RGB

@nekroskop, post #2

Jest,ale czarno-biały
[#4] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Grysia, post #1

No to ja dodam że masz kabel kiepskiej jakości i wykonany nie tak jak bozia przykazała. Niestety nie da się naprawić na odległość ani coś sensownego doradzić. Musisz dać komuś do naprawy. Mogą być te rzeczy o ktorych ktoś ci napisał lub jeszcze coś innego. trzeba mieć tą płytę przed oczami.
[#5] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Stoopi, post #4

Kondensatory nie były nigdy wymieniane, może to jest powód
[#6] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Grysia, post #5

może ....
[#7] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Grysia, post #5

Na pewno to będzie to.
[#8] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Grysia, post #3

Czarno biały obraz może świadczyć o uszkodzeniu ścieżek albo filtrów. Miałem tak w A600. Zaczołbym od wymiany kondensatorów i ewentualnej naprawy albo moda.
[#9] Re: Dziwne kolory przez RGB

@snifferman, post #8

Czy ten enkoder wideo Sony to też odpowiada za obraz przez RGB?
[#10] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Grysia, post #9

Nie,
Za RGB odpowiada Video Dac
[#11] Re: Dziwne kolory przez RGB

@Amigo-A1200-040, post #10

Ok, dzięki za odpowiedź, to mi dużo kwestii wyjaśniło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem