kategorie: A500, Sprzęt
[#1] A500 1.3 i kontroler Scsi +dysk z systemem 2.0
Szanowni forumowicze,
Moja przygoda z Amigą zakończyła się ponad 20 lat temu. Jednak w ostatnim czasie powróciłem do Amigi 500 i udało mi się odkupić dysk twardy, który sprzedałem ponad 20 lat temu. Ponieważ moja obecna Amiga nie posiada kick 2.0, a system 1.3 nie widzi dysku twardego mam pytanie: Czy system 1.3 powinien widzieć dysk twardy z systemem 2.0? Obecnie dostaję informację, że dysk nie jest dyskiem DOS (lub podobny komunikat). Z ciekawostek dodam, że kontroler dołączany z boku A500 wyprodukowała Polska firma Chart elektronik.

Z góry dziękuję za pomoc
Jażeli post w nieodpowiednim miejscu to przepraszam.
[#2] Re: A500 1.3 i kontroler Scsi +dysk z systemem 2.0

@Jac, post #1

Czyli... to ta "sama" Amiga, tylko kickstart jest w wersji 1.3 ?
Reszta identyczna?
W zależności od odprowadzi będą kolejne pytania.

ps
AmigaDos w 1.3 wymaga podania CD przez nazwa napędu, aby nie wyskoczył błąd (patrz df0:. Unable to load df0: .... )
[#3] Re: A500 1.3 i kontroler Scsi +dysk z systemem 2.0

@Norbert, post #2

Niestety to inna Amiga 500.
Moja miała przełącznik 1.3/2.0.
Potem przez lata dysk pracował z A500 plus.
Obecna ma tylko kick 1. 3.
Identyczny komunikat jest podczas próby botowania z dysku twardego.
[#4] Re: A500 1.3 i kontroler Scsi +dysk z systemem 2.0

@Jac, post #3

O kontrolerze scsi nie napisałeś czy ten sam.
Bo może się okazać że jeden obsługiwał RDB a drugi nie.

Masz oprogramowanie do tego kontrolera ?
[#5] Re: A500 1.3 i kontroler Scsi +dysk z systemem 2.0

@Norbert, post #4

Dziękuję za odpowiedź.
Po wgraniu kickstart z dyskietki dysk się automatycznie zbotował - działa. Problemem jest brak kickstartu 2.0.
Czas się zastanowić nad zakupem.

Swoją drogą jak te stare dyski głośno chodzą 😁
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem