kategoria: A2000/A3000
[#1] [A2000] - szumy jak z CRT na ekranie LCD, zwiększają się przy pracy stacji
Kolejny temat do rozwiązania

Amiga po uruchomieniu na kablu, który działa poprawnie z A1200 i A500 (oraz na tym samym monitorze),
wstępnie wyświetla ładny ostry obraz. Po chwili na ekranie pojawia się szum, podobny do tego jaki generował nie dostrojony telewizor CRT. Szumy zwiększają nasilenie podczas cykania stacji, jej pracy, lub pracy dysku.

Ekstremalnie potrafi gubić synchronizację nawet i obraz zaczyna migać...

Wszystko mi podpowiada, że to wina zasilania... Jednak wylutowałem kilka kondensatorów z zasilacza, i po testach wynika, iż są w perfekcyjnej kondycji... Sprawdziłem też wcześniej kondensator obok Pauli... Ten również parametry jak nowy...

Co sugerujecie? Szukać wadliwego kondensatora? A może, ktoś miał podobny przypadek i go rozwiązał?
[#2] Re: [A2000] - szumy jak z CRT na ekranie LCD, zwiększają się przy pracy stacji

@miki1406, post #1

Czy szumy występują również po podłączeniu obrazu przez RCA [video mono], ewentualnie przez modulator? Czy w ostatnim czasie podłączyłeś do Amigi jakiś nowy sprzęt? Warto byłoby sprawdzić również jak działa na innym zasilaczu, np. przerobionym ATX.
[#3] Re: [A2000] - szumy jak z CRT na ekranie LCD, zwiększają się przy pracy stacji

@nowy80, post #2

Po mono nie zauważyłem.
Ogólnie ta Ami to nowy zakup.

Test z zasilaczem od pc brzmi dobrze...
[#4] Re: [A2000] - szumy jak z CRT na ekranie LCD, zwiększają się przy pracy stacji

@miki1406, post #1

To moga byc kondensatory jednak.
[#5] Re: [A2000] - szumy jak z CRT na ekranie LCD, zwiększają się przy pracy stacji

@zgagato, post #4

Wymieniłem absolutnie wszystkie kondensatory zarówno na PCB, jak i w PSU - brak poprawy...

Zirytowałem się i wywaliłem oryginalne bebechy z PSU. Wsadziłem w środek PCB z PCtowego zasilacza i problem się skończył...

Nie mam pojęcia co ze starego zasilacza siało...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem