kategoria: A600
[#1] A600 "niebieska" membrana klawiatury
Cześć, w mojej A600 nie działał soft reset (A+A+Ctrl), poprawienie taśmy w gnieździe pomagało na jakiś czas. Następnie przestała już działać mniej więcej połowa klawiszy. Przeczyszczenie gniazda i styków na taśmie nie pomogło. Uciąłem końcówkę wtyczki i odkleiłem kawałek tej niebieskiej folii ale teraz klawiatura nie reaguje w ogóle, żaden klawisz nie działa. Niektórym udaje się uratować taką folię, ale wszystkie poradniki jakie widziałem dotyczyły folii zielonych a ja mam niebieską. Pomimo zdjęcia tej wierzchniej niebieskiej warstwy mam wrażenie, że ścieżki nadal są zatopione wewnątrz taśmy a odsłonięte były tylko końcówki (to co odciąłem). Udało się komuś naprawić taką folię?
[#2] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@maxell35, post #1

Miernik w rękę i sprawdź co tam słychać na stykach.
[#3] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@maxell35, post #1

Mam wrażenie, że niestety ubiłeś folię. Próba naprawy polega na stopniowym skracaniu końcówki taśmy o około 1mm, a z tego co zrozumiałem to odciąłeś całą.
2
[#4] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@panti1801, post #3

Nie napisał jak pozbył się niebieskiej izolacji. Da się to zrobić taśmą klejącą. Zdrapywanie nie jest najlepszą metodą, bo łatwo uszkodzić delikatne ścieżki. Tutaj trochę na ten temat
[#5] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@panti1801, post #3

Uciąłem około 1 cm. Z tego co widziałem to w zielonych wystarczy zeskrobać wierzchnią warstwę żeby odsłonić ścieżki, ale ta niebieska jest chyba inaczej zbudowana.

@snifferman Widziałem ten poradnik. Niebieską izolację było bardzo łatwo usunąć, po prostu podważyłem i odkleiłem.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 12:46:20 przez maxell35
[#6] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@maxell35, post #5

No z tym 1cm toś zaszalał
[#7] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@maxell35, post #5

Mozesz próbować teraz szlifować, ale ja bym się z tym nie bawił tylko kupił nową i miał spokój na ładnych parę lat.
1
[#8] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@Mir3k, post #7

I to jest głos rozsądku
[#9] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@Mir3k, post #7

Nie da rady tego wyszlifować bez uszkodzenia ścieżek, są zbyt delikatne. Trzeba będzie zamówić nową.
[#10] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@maxell35, post #9

Poszukaj zamiennika - laminatu. Mają one "wymienną" taśmę łączącą klawiaturę z komputerem oraz są uniwersalne - pasują do obu modeli klawiatury.

[#11] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@PWS, post #10

Tak, właśnie to planuję kupić.
[#12] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@maxell35, post #11

Mam w obu moich Amigach i jestem zadowolony. Mam nawet taśmę zamienną 50cm tak by czasem testować Amigę z klawiaturą leżącą poniżej płyty głównej. Fajna sprawa :)
[#13] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@maxell35, post #11

Laminaty są już dostępne link
2
[#14] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@panti1801, post #13

Witam,

Czy membrany sa jeszcze dostępne? Interesuje mnie A1200?
[#15] Re: A600 "niebieska" membrana klawiatury

@silelis, post #14

Kliknij w link i obserwuj sprzedającego. Kiedy PCB się pojawią, zostaniesz powiadomiony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem