kategoria: A2000/A3000
[#1] [A2000] - Dysk SCSI, a backup zawartości
Uporałem się z problemami trapiącymi moją nową A2000. Czas na ważny krok, czyli archiwizację.

W komputerze zainstalowany jest kontroler SCSI Trumpcard 2000 oraz dysk QUANTUM PRODRIVE 40S HARD DRIVE, 50-PIN SCSI 40MB. Komputer na tym zestawie ładnie boot'uje na kicku 1,3. Zawiera skonfigurowany system 1,3 wraz z oprogramowaniem do pracy karty PC A2088.

A teraz do rzeczy... W związku z tym, że mam świadomość, że dysk tak wiekowy, może paść w kazdej chwili, chciałbym zarchiwizować zawarty na nim system.

Pytanie - jak... Zrzucać na dyskietki??

W zestawie z Ami miałem przekładkę IDE pod proc (https://www.gotek-retro.eu/amiga-500-ide-68000-horizontal/) oraz adapter na CFke...

O ile dobrze pamiętam to do pracy wymaga kick'a wyższego niż 2,04...

Czy taki duet ma prawo działać i dać skopiować dane z SCSI na CF??

A może jakaś prostsza metoda?
[#2] Re: [A2000] - Dysk SCSI, a backup zawartości

@miki1406, post #1

1. Najprosciej na dyskietki za pomoca Quarterback, chyba z 45 dyskietek bys potrzebowal, jesli caly 40MB HD jest zajety i robilbys backup calej zawartosci.
2. Program Twin i kablem przeslac na druga Amige lub starego PC-ta.
3. WinUAE, podpiac HD pod PC-ta i albo przekopiowac dane albo zrobic obraz twardego dysk.

Edycja. Quarterback chyba wymaga kicka 2.0 to raczej odpada.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 01:07:25 przez Don_Adan
1
[#3] Re: [A2000] - Dysk SCSI, a backup zawartości

@Don_Adan, post #2

Podłączyć scsi pod peceta nie jest tak łatwo, chyba że masz tam kontroller scsi, to wtedy tak jak piszesz - zrzucasz obraz w winUAE.
Najłatwiej. Kup buddhę (w przypadku a2000 naprawdę warto) i skopiuj zawartość na kartę cf czy tam duży dysk ide.
1
[#4] Re: [A2000] - Dysk SCSI, a backup zawartości

@miki1406, post #1


A może jakaś prostsza metoda?

[#5] Re: [A2000] - Dysk SCSI, a backup zawartości

@miki1406, post #1

Jest kilka pomysłów :
- parnet, sernet, pronet (druga Amiga, lub pecet z lpt, serial)
- Amiga Explorer (pecet z serial (adapter USB))
- Video Backup System szeroki uśmiech
- Gotek+ Quartekback (kick2.x można zmapowac programowo)
[#6] Re: [A2000] - Dysk SCSI, a backup zawartości

@Norbert, post #5

Skorzystałem z Amiga Explorer + kabel null-modem
Mam licencję na Amiga Forever, a ten sam klucz można legalnie użyć do Amiga Explorer :)
[#7] Re: [A2000] - Dysk SCSI, a backup zawartości

@miki1406, post #6

Ja u siebie na Amigach mam wszędzie sloty Zorro2, i jak chce zrobić kopię bezpieczeństwa systemu montuje w danej Amidze BuddhaIDE z dyskiem i kopiuje całą partycję do katalogu. Mega to się sprawujęOK

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 16:52:57 przez _Skiba
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem