kategoria: A600
[#1] Zawiecha
Mam a 600 z 2mb chip ram w obudowie tower. Dysk HDD 6,4 GB 3"5 i napęd DVD. Podczas słuchania modów przez program STP player nagranych na płycie CD po ok godzinie słuchania pojawia się guru maditation. Zasilacz ATX pecetowy. Podejrzewam że dysk jest stary. Macie jakieś teorie? Na dysku jest jedna partycja ok 600mb
[#2] Re: Zawiecha

@Grysia, post #1

A testowałes inny player ?
[#3] Re: Zawiecha

@Grysia, post #1

kondensatory wymienione?
Po resecie jest ok przez następną godzinę?
Podłącz ten dysk pod PC i sprawdź co na jego temat powie CrystalDiskInfo
[#4] Re: Zawiecha

@Norbert, post #2

Nie testowałem
[#5] Re: Zawiecha

@snifferman, post #3

Tak kondensatory tantalowe, po resecie przez godzinie jest ok
[#6] Re: Zawiecha

@Grysia, post #1

Prądy błądzące, sprzężenie zwrotne spowodowane niedostatkiem uziemienia,
które może być spowodowane niewłaściwą obudową oraz na kontakcie
wtyczka - obudowa w związku z innym zasilaczem atx.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 22:17:08 przez mmarcin2741
[#7] Re: Zawiecha

@mmarcin2741, post #6

Mam gniazdo bez uziemienia, czy jeżeli zmienię na gniazdo z uziemieniem coś pomoże? Przewody przylutowane bezpośrednio do płyty. +5, +12, czarny masa, -12
[#8] Re: Zawiecha

@Grysia, post #1

Jak rozumiem po zawieszce jest reset, a potem co? Ile czasu działa do kolejnej zwiechy? Czy zdarza ci sie robić coś innego zamiast słuchania modów a co też doprowadza do zwiechy po godzinie?
Czy te moduły są jakoś pakowane pp, albo xpk, czy nie? Czy są wśród nich takie co zajmują kilkaset kilo albo nawet ponad 1mega, albo jakieś 8kanałowe lub inne takie dziwne mody? Bo może któryś potrzebuje więcej RAMu albo innej wersji biblioteki do prawidłowego działania.
Jak rozumiem nie masz FASTu, Ile masz wolnego Chipu po zbutowaniu sie systemu?
Przyczyny mogą być bardzo różne, zarówno sprzętowe jak i programowe, np zapełnia ci się stos i zwiecha, a wystarczy go powiększyć na starcie.


Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 22:44:50 przez ZbyniuR
[#9] Re: Zawiecha

@ZbyniuR, post #8

Po uruchomieniu WB jest jakieś 1,5 mb. Potrafi się też zresetować bezczynny WB
[#10] Re: Zawiecha

@Grysia, post #9

Jak odpalisz bez s-s to tez sie wiesza po tej godzinie czasu? Bo mozesz miec jakis program zabugowany dzialajacy w tle.
[#11] Re: Zawiecha

@Don_Adan, post #10

Chodzi ci o startup sequence? Nie sprawdzałem. Zapomniałem dodać że mam kick3.1.4

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 23:08:13 przez Grysia
[#12] Re: Zawiecha

@Grysia, post #11

Tak, 2 przyciski myszy wcisniete na starcie Amigi i potem wybor w menu bez s-s. Bo jezeli sie wtedy tez wywala to na 99% cos sprzetowego, a jak nie to jakis program (sterownik do DVD?) albo zmniejsza stos albo zasmieca pamiec.
2
[#13] Re: Zawiecha

@Grysia, post #9

Na twoim miejscu zrobiłbym tak jak DonAdon napisał. Nie pamiętam jaka komenda sie stos powiększało, można by to dodać i jeśli problem nie zniknie to kolejna potencjalna przyczyna wyeliminowana.

Pół mega ci zjada na starcia to na bank kilka łatek masz na systemie we WBStartup albo w startup-sequence, nigdy nie wiadomo która z czym sie gryzie. Czasem różne multiłaty mają opcje które sie dublują i nie ma potrzeby włączać tej samej opcji w kilku na raz.

Czy mi sie wydaje czy zwykle jak ktoś ma problemy z wieszaniem to używa tych nowych KS 3.1xxx? Zawsze uważałem że 3.0 jest stabilniejszy. :)
[#14] Re: Zawiecha

@ZbyniuR, post #13

I orginalny 3.1
[#15] Re: Zawiecha

@Grysia, post #7

Zasilacz ATX ze względu na swoją konstrukcję powinien być podłączony pod gniazdo z bolcem ochronnym, jeśli mamy instalację elektryczną starego typu, należy wykonać "zerowanie" - bolec uziemiający w gniazdku połączyć z zaciskiem N - neutralnym. Typowy blaszak podłączony pod gniazdo bez bolca potrafi mieć na obudowie 113V AC, co może być bardzo niebezpieczne dla użytkownika.
Pecet bez uziemienia może też nie działać prawidłowo - zakłócenia, resety, BSODy
Wszystkie listwy antyprzepięciowe, nawet takie droższe powyżej 100 zł nie zadziałają poprawnie w gnieździe bez podłączonego bolca uziemiającego.
[#16] Re: Zawiecha

@Nightmare777, post #15

jak zasilacz atx ma zasyfioną płytę główna w okolicach mostka prostowniczego i tych kondensatorów do PE to obudowa wtedy może kopać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem