kategoria: A600
[#1] Furia
Cześć szanowni Amigowcy! Jakie macie doświadczenia z kartą turbo furia do a600 bo zastanawiam się nad kupnem. Posiadam A600 w obudowie tower dysk twardy (tradycyjny) 6,4GB kick i WB 3.1.4 2mb chip ram i napęd DVD system jest stabilny.
[#2] Re: Furia

@Grysia, post #1

Ja mam wersję kręconą na 40MHz z fabrycznym wiatrakiem, pracuje stabilnie jak skała. Po odpowiednim ustawieniu nie ma problemu z jednoczesnym używaniem pełnego fastu i kart PCMCIA. Wymaga dobrej, szybkiej karty pamięci (jeśli używasz zamiast twardego dysku) i tutaj bywa kapryśna - nie każdy model chce poprawnie działać. Poza tym - nie mam uwag. Może i są inne rozwiazania, np. karta z 030 od Architekta, ale i są one droższe. Także - co kto lubi.
[#3] Re: Furia

@perinoid, post #2

Ja akurat mam niekręconą, na standardowych 33MHZ ale też mogę potwierdzić, że wszystko pracuje super i jest bardzo stabilnie. Wszystko oczywiście działa: PCMCiA, MAPROM, itp. Mam już kilka lat i nigdy nie było z nią problemu. System 3.1 mam na karcie SD Samsunga 16GB za pomocą adaptera IDE-SD. Tak więc szczerze mogę polecić.
[#4] Re: Furia

@Splavinho, post #3

Dziękuję, a czy z systemem na dysku twardym (tradycyjnym) nie będzie problemu no i kick z 3.1.4?
[#5] Re: Furia

@Grysia, post #1

Odnośnie Furi to przerabiałem kilka rewizji płyt głównych w A600. Najlepiej wypada rewizja 1.5 i na takiej mam właśnie Furie wraz z kickiem 3.1 . Żeby nie mieć problemów z kompatybilnościami kart CF zastosowałem dysk Microdrive Sandiska .Wszystko działa bardzo dobrze już kilka lat.
[#6] Re: Furia

@Grysia, post #4

Nie wiem, nie miałem nigdy w a600 dysku tradycyjnego, ani kicka 3.1.4 więc ciężko mi powiedzieć, ale nie przypuszczam żeby był jakiś problem.

Na pewno dobry i sprawny zasilacz będzie potrzebny :)
[#7] Re: Furia

@Grysia, post #1

Sądziłem że o filmie :)
[#8] Re: Furia

@Splavinho, post #3

Ja akurat mam niekręconą


Hehe, takiej akurat nie ma, bo najszybszy procesor wg oznaczenia na obudowie to 25MHz, także wszystkie są kręcone, czasem nawet z wersji 16MHz ;) No może prócz ACA620, która ma 16,7MHz.
[#9] Re: Furia

@san_u, post #8

Hehe, ok, racja :) Pisząc niekręconą miałem na myśli brak mojej ingerencji w produkt kupiony w retroami :)
[#10] Re: Furia

@Splavinho, post #9

A to czasem nie była wersja limitowana Furii na 40MHz (Black czy jakoś tak)?
[#11] Re: Furia

@san_u, post #10

Tak, była. Z fabrycznym wiatrakiem.
[#12] Re: Furia

@san_u, post #10

W historii zamówień w RetroaAmi mam zakup z 2017 r. - Furia EC020 rev 2. W opisie jest info, że proc jest taktowany na 33 MHz.

Ale dla pewności sprawdzę jeszcze w Amidze jak wrócę z pracy ;)
[#13] Re: Furia

@perinoid, post #11

To moja na pewno była bez wiatraka, bo wiatrak miałem montowany samodzielnie ;)
[#14] Re: Furia

@Grysia, post #1

Bardzo dobre, żałuję, że sprzedałem... ale pamiętaj - przykręć ją dobrze.
[#15] Re: Furia

@perinoid, post #2

Po aktualizacji firmware'u do wersji 14.1 u mnie Furia zaczęła czytać kartę CF Kingstona w kwiatkiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem