kategoria: Sprzęt
[#1] Multicard HC508-MKII
Czy może ktoś cokolwiek powiedzieć na temat tej karty: HC508-MKII
Z procesora 68HC000FN16 wyciska 50 MHz. Nie chce mi się wierzyć. Za dużo przetaktowany.
Ale nie testowałem, bo może działa stabilnie i się nie grzeje, nie potrzebny cooler.
Na YT jakoś mało filmów, a produkt w sklepie AmigaStore.EU ma fazę księżycową - out of stock.
Mimo wszystko może ktoś przypomni jakieś opinie na ten temat lub da link.


ślina



Po testach wydajności ma to działać bezpośrednio:



800 procent Amigi 600yippeeyippeeyippee


Miałem osobiście lekkie obawy na temat przetaktowania tych procesorów choćby na 28MHz [4x 7 MHz -Amiga500]
Znam działajace turbo 2x =14MHz dzięki układowi PLL 4046. Działa nawet na CHIP RAM. Jeśli chodzi o 50 MHz to wolałbym nadruk tampodrukiem. Oficjalne potwierdzenia głoszą: FN16, FN20.
68030RP33 /33MHz - potwierdzone.

No i widać trick pod Clock: 709379 (???)

Tu podaje link do strony producenta.


Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 18:27:11 przez mrcha_67
[#2] Re: Multicard HC508-MKII

@mrcha_67, post #1

Kart z 68000 co wyciągały 50Mhz było kilka
Wicher 500i
Wicher 508i

Mam Wichra 500i i 48Mhz to max co udało mi się wyciągnąć. U mnie Ram nie wyrabiał
W HC508 Ram jest nowy szybki zintegrowany więc jak producent dobierze CPU co da radę 50Mhz to powinno ładnie śmigać.

Minusem tych kart jest to, że nie odpalisz softu wymagającego 020 i wyżej. IGame podobno jest wersja na 68000, ale mi się nie udało jej odpalić.
[#3] Re: Multicard HC508-MKII

@mrcha_67, post #1

Wersje HC można kręcić tak wysoko dość często, 68SEC000 stosowany w Minimigu też daje radę przy takim taktowaniu i nawet się specjalnie nie grzeje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem