kategorie: A2000/A3000, Karty CF
[#1] A3000 rascsi
Mam pewien problem z rascsi.
Zrobilem upgrade romu do 3.2.1 wczesniej mialem 1.4 I jako iz 1.4 mapowal rom troche to trwalo wiec rascsi zdazylo wstac. Teraz mam rom 3.2.1 juz bez mapowania I system uruchamia sie szybko no ale nie zdazy rascsi sie uruchomic I dopiero po soft resecie widac dyski. Znacie jakis sprytny sposob by spowolnic boot albo dodac cos w ss. Nie znam sie na montowaniu dyskow amigowych za bardzo. Ale zdaje sie ze moge sobie skrypt zrobic zeby zamontowac dyski? Jakies pomysly ?

Od razu uprzedze ze probowalem trickow by przyspieszyc boot pi. I z tego co zdazylem zuwazyc rom probuje zainicjowac scsi.device moze 1 sek po starcie wiec nie wiem jak bym musial uslugi uciac zeby to poszlo w 1sek.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 15:56:40 przez Grabarz
[#2] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #1

Uruchom np. program scsciquery z aminetu.
Po podaniu odpowiednich parametrów, zostanie przeskanowany konkretny .device i napędy zostaną wykryte.
Jeśli zadziała, można to wstawić w s-s
[#3] Re: A3000 rascsi

@Norbert, post #2

Dzieki obcykalem komendy. Dziala.
[#4] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #3

W s-s przekieruj wynik działania komendy do >NIL:
Chyba że już tak zrobiłeś.
[#5] Re: A3000 rascsi

@Norbert, post #4

Tak tak dzieki za dobry pomysl
[#6] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #5

Zawsze można też dodać w s-s komendę wait np. 2 i skierować do >NIL: ale to oczywiście spowolni o ten czas start systemu, a nie tego chyba szukałeś.
Na szczęście wyżej masz bardziej optymalne dla Ciebie rozwiązanie.
[#7] Re: A3000 rascsi

@Rafał A-3000, post #6

Mam wait 20 juz ustawione. Problem taki ze kick wykrywa tylko I wylacznie dyski po starcie systemu dokladnie 1-2 sek po. Pozniej juz nie skanuje jak ten program I nie dodaje nawet jak zrobie wait 300sek.
[#8] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #7

Sprytny sposob to jak dodasz Reset do s-s, wtedy samo sie zresetuje, tylko jakis warunek musisz dodac, ze to ma byc robione tylko raz. Ewentualnie edycja ROM-u, i zwiekszenie waitu.
[#9] Re: A3000 rascsi

@Don_Adan, post #8

Hehe dobre. RASCSI to super rozwiazanie tylko boot troche trwa I demonem predkosci nie jest. Ale kontroler scsi w a3000 tez jakis super nie jest wiec rascsi jest ok do tego komputerka. W koncu go dzis zlozylem do kupy.




[#10] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #9

No tylko 1mb/s to padaka :)
[#11] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #7

Rzeczywiście test wewnętrznego kontrolera jest zaraz na początku sekwencji startu Amigi co widać między innymi po mruganiu diody HDD, ale że potem już niczego nie sprawdza to by dziwne było. Ciekawe, w którym momencie testuje więc zewnętrzne kontrolery z opcją AutoBoot (SCSI i IDE), że u Ciebie gdzieś się ,gubią'.
Może dlatego nie umiem u siebie niczego podłączyć do A2090. Karta wykryta ale żadnych urządzeń do niej podpiętych już nie widać. Czyżby analogiczny przypadek?
[#12] Re: A3000 rascsi

@michal_zukowski, post #10

Tak tylko scsi a3000 wyciaga okolo 2-2,5 mega wiec scsi2sd v6 nie bede sie pchal. Pi mialem za darmo, rascsi kosztowal jakies 200 zl. Wiec za te pieniadze nie widze lepszej opcji. Buddha juz mam I jest szybsze. Proc tez mam 25mhz stockowy,
[#13] Re: A3000 rascsi

@Rafał A-3000, post #11

To jak juz zaladujesz poczekaj chwile zrob soft reset powinny sie pojawic. Jesli sie pojawia masz ten sam problem co ja mialem
[#14] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #13

Sprawdzę to. Może rzeczywiście coś zaskoczy.
[#15] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #13

Ja mam stara plyte pelna bugow. Np gniazda kickstartow sa odwrocone, hi jest lo, lo jest hi. To jest commodore juz duzo widzialem...
[#16] Re: A3000 rascsi

@Grabarz, post #15

Odwrócone Romy? Ciekawe. Ja mam rev. 9.

Ciekawa rzecz. Rom 1.4 działa z Prometeuszem na płycie AA3000+, a najwyraźniej nie chce z Mediatorem. Nie pamiętam takich numerów wcześniej.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 16:49:38 przez Rafał A-3000
[#17] Re: A3000 rascsi

@Rafał A-3000, post #16

I tylko przypadkiem to odkrylem bo kiedys jakis koles na yt robil upgrade, kupil romy z licencja I byly odwrocone gniazda. Ja mam rev7. Ja mam a4000 z cs2 ale do a3000 nie bede pchal zadnych turbo

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 17:43:31 przez Grabarz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem