kategoria: A600
[#1] Problem z furia
Mam problem po założeniu karty furia, jest ona za blisko adaptera 3,5 ide i nie da się zamontować w gnieździe adaptera taśmy 3,5. Może ktoś zna jakieś linki do innego adaptera
[#2] Re: Problem z furia

@Grysia, post #1

https://allegro.pl/oferta/ka47-adapter-ide-do-konwertera-sd2ide-jednoportowy-11980542412

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 19:35:52 przez Atryda
[#3] Re: Problem z furia

@Grysia, post #1

Miałem ten sam problem. Poradziłem sobie odklejając i przesuwając lekko radiator który uniemożliwiał wsadzenie taśmy, dało się go przesunąć akurat tyle żeby taśma 3,5 weszła.
Czy masz taki adapter?



Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 19:47:48 przez jaster
[#4] Re: Problem z furia

@jaster, post #3

Tak mam to samo, jak odkleiłeś radiator
[#5] Re: Problem z furia

@Grysia, post #4

Z czuciem szeroki uśmiech delikatnie ale bez podważania niczym tylko samymi palcami. Jeśli masz hot aira możesz podgrzać delikatnie tak ze 100stopni tylko wtedy nie łap palcami. On jest przyklejony na taśmie dwustronnej. Między dwoma radiatorami masz przerwę prawda...musisz przesunąć mały na tyle żeby praktycznie stykał się z większym wtedy taśma 3.5 się mieści na styk.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 20:01:35 przez jaster
[#6] Re: Problem z furia

@jaster, post #5

A czy nie będzie problemu jeżeli taśma ide bezpośrednio dotyka radiatora?
[#7] Re: Problem z furia

@Grysia, post #6

Zależy od temperatury radiatora, ale raczej nie powinno
być problemu. Musiałby nagrzewać się ponad 70stopni,
żeby stopić izolację taśmy.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 21:15:39 przez mmarcin2741
[#8] Re: Problem z furia

@Grysia, post #6

Na tasmie winno być napisane, jaką temaperaturę wytrzymuję, zwykle 80 - 85 stopni celcjusza.
[#9] Re: Problem z furia

@Grysia, post #1

A taśma wtyk Taśmy 3,5 ma dodatkową klamrę z "zawinięciem" przewodu jak na fotce?

klamrę można zdjąć i wtedy wtyk bedzie mniej wystawał

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 08:39:33 przez snifferman
[#10] Re: Problem z furia

@Grysia, post #1

Zawsze, można wylutować z adaptera gniazdo 44-pin i wylutować końcówkę taśmy żyła po żyle. Wtedy w gnieździe IDE na płycie będzie tylko niska wtyczka, a adapter na taśmie będzie można umieścić dowolnie.
1
[#11] Re: Problem z furia

@Daclaw, post #10

A nie ma na rynku przedłużacza?
[#12] Re: Problem z furia

@snifferman, post #11

To nie jest przedłużacz a taśma, którą można wutować w płytę główną i do niej bezpośrednio podłączyć dysk. Także to się może sprawdzić - ale po pierwsze, wymaga lutowania a po drugie, wymaga, aby adapter IDE-CF czy IDE-SD poprawnie obsługiwał diodę
aktywności bo inaczej ta będzie się na sale palić. Adapter z fotki autora wątku ma odpowiedni konwerter już na sobie.
[#13] Re: Problem z furia

@perinoid, post #12

Nie zrozumiałeś koncepcji. Chodziło o "wyprowadzenie" 44pinowego złącza męskiego w inne miejsce i tam podłaczenie adaptera.

Można użyć goldpinów aby na końcu taśmy 44pin mieć złącze męskie tylko nie wiem czy wtedy parzysty rząd nie zamieni się z parzystymi.

Chodzi mi o to aby podłączyć pod płytę ami taśmę 44pin i w drugi koniec włożyć goldpiny i podłączyć adapter.
[#14] Re: Problem z furia

@snifferman, post #13

Nie można użyć przedłużki jak z poprzedniego posta. Szpilki są za krótkie i jeśli spróbujesz wpiąć w nie adapter, ten wyskoczy albo nie będzie stabilny. Mam taką tasiemkę, próbowałem to robić - więc piszę to z autopsji. Ona jest po prostu do innych zastosowań - do wlutowania w płytę i wpięcia w nią bezpośrednio dysku to tak.
A użycie szpilek też nie zda egzaminu, też próbowałem - właśnie dlatego, że zmienia się kolejność.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 10:23:30 przez perinoid
[#15] Re: Problem z furia

@perinoid, post #14

Oki, to tasiemka odpada, a co z goldpinami?
Można zrobić to dwa razy i wtedy kolejnośc będzie poprawna.


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 10:25:29 przez snifferman
[#16] Re: Problem z furia

@snifferman, post #15

Musiałbyś zdobyć specyficzne przedłużane goldpiny. Zwykłe są zbyt krótkie. Ponownie - been there, done that. Najlepiej jest użyć właściwej przejściówki na docelowe karty a nie rzeźbić.
[#17] Re: Problem z furia

@perinoid, post #16

No ja sobie bym polutował. może przelutował złącze żeńskie na męskie w tym adapterku.

Goldpiny są dostępne w różych długościach. Z tym nie ma problemu.

użyć właściwej przejściówk

Nie zawsze taką da się kupić i albo coś polutujesz, albo poskładasz kilka adapterów w jeden kanapkowy.
Jak ktoś nie umie lutować, to może mu się przydać link do dłuższych goldpinów
[#18] Re: Problem z furia

@snifferman, post #17

Swoją drogą - kiedyś tych adapterów było mnóstwo - proste, kątowe, sam w kompie z Furią używam takiego wyprowadzającego kartę CF nad slot PCMCIA. A teraz... pustki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem