kategoria: A600
[#1] Furiatune
Mam problem po założeniu furii karta działa system się wgrywa ale nie widzi dvd rom który przedtem działał. Moze trzeba wejść do programu furiatune którego nie mam. Jakby ktoś miał to proszę w formacie .ADF Mam przejściówkę z 2,5 na 3,5 dysk 3,5 i dvd rom na jednej taśmie.
[#2] Re: Furiatune

@Grysia, post #1

Zrób adf'a pod WinUAE, link do Furiatune
[#3] Re: Furiatune

@Grysia, post #1

Po pierwsze: czy ten dvd-rom działał wcześniej na tym samym systemie co go teraz na Furi używasz?
Po drugie: nie sądzę żeby program Furiatune to naprawił... Na pewno może: przyspieszyć kartę po przez zmapowanie ROM-u ( SHADOWROM... bądź z pliku MAPROM),, przyspieszyć pracę dysku po przez funkcje IDE ON,, czy dodać trochę więcej pamięci po przez ADDMEM,, ale nie sądzę że poprawia on wykrywanie napędów...

link do adf z Furiatune
[#4] Re: Furiatune

@Grysia, post #1

A jakiego device używasz do obsługi dvd ?
Pod jakim UNIT.
Użyj programu FINDDEVICE (z pakietu idefix -aminet) do wykrycia czy Amiga widzi napęd optyczny
[#5] Re: Furiatune

@Norbert, post #4

unit 1
Activate=1
Device = scsi.device
[#6] Re: Furiatune

@Norbert, post #4

unit 1
Activate=1
Device = scsi.device
A czy szanowny kolega mógłby mi przysłać link do finddevice w adf bo mam tylko stacje fdd i goteka
[#7] Re: Furiatune

@Grysia, post #6

bo mam tylko stacje fdd i gotek

To masz bardzo dużo żeby wygodnie przenosić dane na Amigę.


Device = scsi.device

Od kiedy to obsługa CD/dvd działa na standardowym scsi.device i to jeszcze na a600 z kick2.x
[#8] Re: Furiatune

@Norbert, post #7

Ja mam kick 3.1.4 i to działało dopóki nie założyłem tej holernej furii.


Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 11:26:45 przez Grysia
[#9] Re: Furiatune

@Grysia, post #8

Proszę was serdecznie o finddevice w formacie adf
[#10] Re: Furiatune

@Grysia, post #8

Zaczynasz załapywać skąd się wzięła nazwa karty turbo... Wprawdzie do furii doprowadzała właścicieli dysków na CF, bo tak była wybredna. No ale u Ciebie wywołuje ten sam stan z czytnikiem CD.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem