kategoria: CD32
[#1] CD32 + TF330 mini recenzja
Nareszcie po długiej walce i przygodach moja wymarzona CD32 jest gotowa w 90%.
Dzięki KulaMario za tf330 i Wali7 za wymianę kondensatorów w konsoli i zasilaczu znów po 20 latach przerwy mam fizyczna Amisię.
Moja CD32 byla kupiona pod koniec 93 roku, w sklepie w Żaku, w Gdańsku. Przez większość czasu była napędem cd do 1200. Potem ja schowałem do kartonu. 1200 i 4000 sprzedałem lata temu, ale cd32 została. Potem czekałem na jakaś opałkę z 030. W grudniu zeszłego roku się zdecydowałem na zakup karty i remont konsoli. Po dopięciu tf330 wszystko działało, ale czasem nie chciało wstać. Były tez trzaski z głośników przy używaniu napędu CD. Wiedziałem, ze kondensatory są do wymiany.
Moją konfiguracja teraz to TF330 + systemowa karta CF 4GB + adapter do kart SD jako 2 HDD z wyprowadzeniem slotu na karty na zewnątrz. Mogę wymieniać dane łatwo z PC czy Makiem i nie muszę nagrywać płyt by coś wrzucić do Amigi.

System to OS 3.2 z romem 3.1 (jak to w cd32). Chodzi to ładnie choć muszę jeszcze wgrać np MUI czy Fat95. Narazie używam UAE do wgrywania archiwów z Aminetu czy ADF/DMS na kartę SD. System mi się podoba, łatwo się go instaluje, bortuje instalator z CD i instaluje się bez problemów. Musiałem tylko wybrać, ze to A1200 bo przy wybieraniu CD32 wywalało jakiś błąd kickstartu przy starcie z CF.

Mam też riser z USB i zegarem czasu rzeczywistego. Używam zestawu Logitech mk220. Mysz i klawa bezprzewodowe działają świetnie, ale tylko na zasilaczu commodore. Na kupionym z Allegro przerobionym zasilaczu od Lacie, USB na jakieś zakłócenia i mysz oraz pad same klikają i drgają gdy się nic nie robi.

Sprzętowo marzy mi się jeszcze indivision mk3. teraz podpinam Amigę do starego Della 2405PW, który ma wejście SVHS. Obraz jest nie taki zły nawet, ale wolałbym używać rozdzielczości DblPal.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ze znów mam prawdziwy komputer :)

Oto CD32 z obudowa od Wali7, jeszcze raz dzięki :)
Widac porty usb do myszy, klawy i pada usb. Niestety wyłączają one porty DB9 w Ami.




Tu obowiązkowe SysInfo !


Bede jeszcze dopisywać tu poprawki, uwagi.
Chciałem tylko szybko dać znać.
Mam tez pytania co do softu.
4
[#2] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #1

Będzie film o tym przypadku... ale dopiero gdy go zmontuję. :)
[#3] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@wali7, post #2

Wiem :)
Zresztą to mój pomysł.
[wyróżniony] [#4] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #1

Przede wszystkim BRAWOOK za fajny projekt. Sam używam podobny - tylko że na dwa CF-y.

zasilaczu od Lacie, USB na jakieś zakłócenia i mysz oraz pad same klikają i drgają gdy się nic nie robi.
- też mam zasilacz Lacie - działa bez problemu z Riserem PS/2. Mam też Risera USB - tyle że u mnie pierniczy się czas z RTC - może właśnie przez ten zasilacz Lacie - muszę to sprawdzić...
Co do Risera USB - to nie jest tak że masz do "wybóru" albo używanie myszki i pada albo tylko na DB9 albo tylko na USB i w obu przypadkach działa klawiatura USB?

marzy mi się jeszcze indivision mk3.
- MK3 w CD32 to jest to - obraz jak marzenie :) - polecam.



No i czekam na dalszy rozwój Twojego projektu :)

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 21:47:36 przez RokiS
[#5] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@RokiS, post #4

Super, tez chce wywalic modulator.
Ciesze sie, ze Ci się podoba.
U mnie na tym lacie tez klawa od pc z adapterem na ps2 i mysza amigowa dzialaja spoko. I jeszcze zauwazylem, że dzwiek z pauli jest o polowe głośniejszy na tym od commodore. U mnie zegar działa ok.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 23:38:47 przez zgagato
[#6] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@RokiS, post #4

Co do Risera USB - to nie jest tak że masz do "wybóru" albo używanie myszki i pada albo tylko na DB9 albo tylko na USB i w obu przypadkach działa klawiatura USB?

Nie, jesli cokolwiek podepniesz do usb odcina db9 oba. Czy to mysz, klawa czy pad usb.
Klawiatura pod aux zostaje i dziala razem z ta na usb.
[#7] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #1

Mam pytanie: Wczoraj odkrylem, ze po wylaczeniu zasilania resetuje mi się zegar, wraca do roku 2000. System 3.2.1. Jakby nie bylo baterii w RTC. Co moge sprawdzic?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 12:41:29 przez zgagato
[#8] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #7

Baterię
5
[#9] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #1

Ja chciałem mieć zmodowanego kicka łączącego CDTV i CD32 żeby odpalać gry z tych dwóch Amig z seryjnym CD. Czy się da? Chyba tak.
[#10] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@KM_Ender, post #9

AGAty nie zmodujesz i wersji procka też nie,
no chyba że masz minimum 020 w CDTV.
[#11] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #7

Jeżeli to nie będzie bateria to:

--
Mam też Risera USB - tyle że u mnie pierniczy się czas z RTC
- u mnie jest podobnie. W Amiga Test Kit w podglądzie zegara widać dziwne "drganie"/przeskakiwanie cyferek...
też mam zasilacz Lacie i też mam dwa napędy - także sprawdź może jak to jest na oryginalnym zasilaczu i na karcie CF z przelotką ( czyli jeden napęd ), która przeważnie jest sprzedawana z TF-em.

PS: u mnie wymiana baterii nic nie dała, a kupiłem 3 od różnych producentów :) - także temat Risera USB sobie odpuściłem ( choć mogłem go do sprawdzenia wysłać :) )

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 16:09:02 przez RokiS
[#12] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@Cezarykl, post #10

CD32 miałoby udawać CDTV. AGA chyba emuluje OCS/ECS, więc stąd pomysł.
[#13] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@RokiS, post #11

Czyli Ci tez nie trzyma i sie resetuje?
[#14] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@KM_Ender, post #12

Ale to mozesz zrobic bez modyfikacji, poza tym whdload tez obsluguje tytuly z cdtv.
1
[#15] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #13

Dokładnie - też się czas resetuje...
Może się wezmę za to, ale dopiero w przyszłym tygodniu - posprawdzam z zasilaczem Commodore od A500 (pomysł wpadł po Twoim stwierdzeniu ze na Lacie myszka skacze ) , bez "hdd" , pouruchamiam sobie system z płyty CD :) - jakieś testy porobię

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 18:43:40 przez RokiS
[#16] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@RokiS, post #15

Dziś oglądałem filmik na YT i według Leareeg projekt Risera USB nie jest jeszcze ukończony...
Można go składać ale...

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 13:17:23 przez RokiS
[#17] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@RokiS, post #11

Ja taki sam problem zaobserwowałem na A500 z Wichrem 500i. Zegar przeskakiwał i później się resetował. Sprawdziłem na kilku Amigach rev8 i rev6. Bez turbo zegar działa OK. Sprawę olałem i wrzuciłem do archiwum X. Inni użytkownicy Wichra tego nie mieli. Z tego co pamiętam sprawdziłem na innych zasilaczach.

Też mam TF330 i chętnie się dowiem co powoduje zakłucenia w RTC. Może zamknę przy okazji sprawę z X files
[#18] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@snifferman, post #17

tez narazie dalem sobie spokoj z rtc. Ale z usb nie zrezygnuje, ten logitech mk220 jest super wygodny !
[#19] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #18

Jestem po testach Risera USB z różnymi zasilaczami i w różnych konfiguracjach CD32 ( dopałki, rozszerzenia i takie tam ).
Zegar u mnie jak migał tak miga dalej :).

PS.
Nie, jesli cokolwiek podepniesz do usb odcina db9 oba.
u mnie w Riserze USB po podłączeniu klawiatury przez USB, oba porty DB9 działają i myszka śmiga i nawet pad PS2 z przelotką :)
[#20] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@RokiS, post #19

u mnie w Riserze USB po podłączeniu klawiatury przez USB, oba porty DB9 działają i myszka śmiga i nawet pad PS2 z przelotką :)

I tak powinno być, jeśli jest podłączona tylko klawiatura.
Jeśli jednak jest podłączony zestaw KOMBO, czyli klawiatura + muszka na jednym donglu USB to już niestety porty DB9 są blokowane.
Sprawdź u siebie czy nie masz problemów z grami na CD które odtwarzają TRACKi Audio (czy nie pojawiają się dziwne szumy i trzaski ewentualnie brak audio)?

I sprawdź jak możesz dla kolegi, czy JUMP_demo u ciebie działa ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 11:22:48 przez BULI
[#21] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@BULI, post #20

Jump działa dobrze - nawet na hardzie :) - testowane na obu wersjach Risera.

Jeśli jednak jest podłączony zestaw KOMBO, czyli klawiatura + muszka na jednym donglu USB to już niestety porty DB9 są blokowane.
- to słabo.
[#22] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@RokiS, post #21

Jump działa dobrze - nawet na hardzie :) - testowane na obu wersjach Risera

Czyli to potwierdza, że to kolega ma problem po swojej stronie.

Sprawdź jak masz możliwość płyty CD ok, racja
1
[#23] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@BULI, post #22

Testowalem wczoraj najnowsze demo jumpa i .. dalej nic.
Wyskakule menu po loading i albo zwis albo dziwne kolory w menu i zwis po wyborze levelu.
Na UAE tez mam 3.2 i rom 3.1 i jest ok.
Na cd32 testowane na os 3.0 z plyty CDPD 3 almathery i 3.5 z cfki.
Bez modulow od 3.2. - dalej takie same zwisy.
nie wiem co to moze byc.
Slamtilt, xtr czy banshee dzialaja ok wiec AGA jest ok.


Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 10:35:13 przez zgagato

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 10:36:43 przez zgagato
[#24] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #1

A ja wciąż czekam na to, że John zrobi TF360.
[#25] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@zgagato, post #1

Czesc, Wczoraj mialem czas pobawić się Ami i coś zauważyłem. Wyglada na to, ze zawieszają mi się wszystkie rzeczy wymagające dużych ilości Chip ramu. Więc nie chodzi mi Jump by kefir, gra T0 i moje ulubione demo Relic. Na samym początku z tym zielonym kursorem staje i stoi.

Niestety nie mam nikogo z druga CD32 żeby sprawdzić mój TF. Myślę, że to może być wina Ami tylko czego?
Wszystko inne działa ok.

Zainstalowałem na karcie SD systemy 3.1 czysty i 3.9.
Na wszystkich jest to samo. W tym momencie przetestowałem wszystkie systemy od 3.0 do 3.9 i 3.2.1
Wszędzie jest to samo.

Jeszcze jedno. Nawet gdy bortuje system 3.1 lub 3.5 czy 3.9 w boot menu pojawia mi się CC0:
Czemu?
rozumiem ze 3.2 go ma bo jest ustawione na A1200 i jej moduły. Ale stare systemy tego nie maja.
Moze tu jest problem.
Jak wyłączam CC0 w boot menu nic się nie poprawia.

Any ideas anyone?

[#26] Re: CD32 + TF330 mini recenzja

@KM_Ender, post #12

AGA nie emuluje, tylko jest zgodna!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem