kategoria: A600
[#1] GOTEK firmware
Panowie,

Chciałbym kupić zamiennik stacji a nie chce przepłacać (te przerobione stacje z PC jakoś średnio mi leżą) i pomyślałem o Goteku. Stąd pytanie. Czy te na allegro za "stówkę" do instrumentów klawiszowych różnią się czymś od tych za dwie paki przygotowanych pod Ami?
Dzięki!!!
[#2] Re: GOTEK firmware

@wilkwcieniu, post #1

Przeważnie te za 100zł są z Chin i trochę musisz poczekać. Poza tym trzeba wgrać firmware FlashFloppy (darmowy), albo HxC(płatny). Pewnie zapytasz czym się różnią i czy warto płacić? Praktycznie niczym się nie różnią i updaty są częste więc można zaoszczędzić.

Co do wgrania FF musisz mieć kabelek albo programator. Tutaj masz całe info
[#3] Re: GOTEK firmware

@snifferman, post #2

Bym przyrzekł, że kiedyś czytałem, że goteki były polecane jakieś poszczególne
modele, ale to było dawno.
[#4] Re: GOTEK firmware

@mmarcin2741, post #3

Masz rację, od pewnego czasu trochę się pozmieniało i podobno większość modeli np. z FlashFloppy jest już kompatybilna, ale tu już może wypowiedzą się Ci co mają jakieś inne modele Goteka.
[#5] Re: GOTEK firmware

@mmarcin2741, post #3

https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/Gotek-Compatibility
https://github.com/keirf/flashfloppy/issues/232
Niby da się ale czasem ciężko - raz lutowałem te 2 kabelki bezpośrednio do chip'a

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 08:56:01 przez jarek72
[#6]

@jarek72, post #5

FDD-UDD U144K jest kłopotliwy, ale możliwy do przygotowania pod FF...
Tutaj jeśli nie lubisz wyzwań elektronicznych - nie polecam
[#7] Re: GOTEK firmware

@mmarcin2741, post #3

Dawno jeszcze Cortex walczył o lepsze z HxC. Potem weszło FF i pozamiatało konkurencje.
[#8] Re: GOTEK firmware

@Stoopi, post #7

Cortex Przestał być rozwijany. Z tego co pamiętam autor zdenerwował się na ludzi, którzy kupowali goteki z Chin za grosze, wgrywali firmware i sprzedawali nie wspominając i pochodzeniu oprogramowania :D
1
[#9] Re:

@miki1406, post #6

FDD-UDD U144K jest kłopotliwy, ale możliwy do przygotowania pod FF...
Tutaj jeśli nie lubisz wyzwań elektronicznych - nie polecam

Ale swego czasu był tańszy od innych, raz się zagapiłem i musiałem lutować szeroki uśmiech
(jak ktoś wie co to PS2 v3 + Messiah to lutuje takiego goteka z zamkniętymi oczami)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 11:30:19 przez jarek72
[#10] Re: GOTEK firmware

@snifferman, post #8

Ano, tak było. Do dziś zniknęło kilka rzeczy z tego powodu. Dobrze że darmowe ma kto rozwijać. ULTIMATE do C64 gdyby nie było zabezpieczone to by kosztowało 5 cebulionów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem