kategoria: CD32
[#1] Amiga CD32 + scaller
Witajcie, jestem świeżym posiadaczem CD32. Z tego co wyczytałem w standardzie Amiga nie puszcza sygnału video RGB. Mam tylko kabel RF przez który obraz jest okrutny. Czy jeśli kupie kabel np. Svideo-scart i podlacze to do scallera z gbs control to zadziała?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 11:58:50 przez moulder
[#2] Re: Amiga CD32 + scaller

@moulder, post #1

Z tego co pamiętam to GBS nie obsługuje S-Video.
[#3] Re: Amiga CD32 + scaller

@moulder, post #1

https://www.ppa.pl/forum/amiga/44360/cd32-tf330-mini-recenzja#m753895

i masz RGB bez problemu.
1
[#4] Re: Amiga CD32 + scaller

@perinoid, post #2

Ok, a jeśli kupie kabel cinch-scart to wtedy pójdzie na gbs control?
[#5] Re: Amiga CD32 + scaller

@moulder, post #4

Ale to nadal cinch, tylko inna wtyczka.
[#6] Re: Amiga CD32 + scaller

@moulder, post #4

Aby mieć RGB musisz albo wyprowadzić sygnały RGB modyfikując PCB, albo kupić Riser ze złączem RGB. Druga opcja jest łatwiejsza. Jakość na chinchu jest kiepska, a przepuszczając jeszcze sygnał przez GBSa (który też nie należy do idealnych) nic nie polepszysz

Tutaj filmik o modzie
1
[#7] Re: Amiga CD32 + scaller

@snifferman, post #6

Aby mieć RGB musisz albo wyprowadzić sygnały RGB modyfikując PCB, albo kupić Riser ze złączem RGB.

Ale nie trzeba robić modyfikacji PCB.

Istnieją rozszerzenia wpinane w port rozszerzeń Amigi CD32, które udostępniają port RGB.

Sam posiadam taki firmy TOMS, kupiony poprzez AmiBay. Rzadko dostępny, ale mi udało się go zdobyć.

Co do jakości obrazu, to polecam albo RGB albo S-Video z porządnym monitorem.
[#8] Re: Amiga CD32 + scaller

@Hexmage960, post #7

albo kupić Riser ze złączem RGB.

=
Istnieją rozszerzenia wpinane w port rozszerzeń Amigi CD32, które udostępniają port RGB.


Czy w dzisiejszych czasach umiejętność czytania ze zrozumieniem jest umiejętnością luksusową?
1
[#9] Re: Amiga CD32 + scaller

@snifferman, post #8

Przepraszam, ale przez Riser nie rozumiałem rozszerzenia.
[wyróżniony] [#10] Re: Amiga CD32 + scaller

@moulder, post #1

Masz dostępne złącze S-vhs i zwykłe video po cinch, oba lepsze niż RF
Wypróbuj je ,skoro masz dostępne.
S-VHS->ScART można przecież podłączyć też do telewizora.
Ja próbowałem na tanim scalerze z wejściem s-vhs.
Napisz co będzie wyświetlało obraz, bo na razie nie wiadomo...
[#11] Re: Amiga CD32 + scaller

@Mikrobi, post #10

Tyle to wiem, ze scart moge podlaczyc do tv, jeśli mam w tv scart Po to kupilem scaller z gbs control, w ktory wpinam scart i do nowoczesnego tv idzie juz po hdmi. Tylko czytałem, że gbs control przyjmuje chyba tylko sygnal rgb stad moje pytanie na początku wątku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem