kategoria: A1200
[#1] Klawiatura od A500 w A1200
Cześć wszystkim
Szukałem ostatnio info czy da się włożyć klawiaturę od A500 i w zasadzie internet pisze że tak.
W tym wątku na EAB jest sporo o tym.
Ja mam płytę rev2B i jest informacja że tutaj można klawiaturę od A500 podłączyć od razu bo są piny i żadne mod'owanie nie jest konieczne.
Pytanie: Czy tak jest faktycznie i czy da się tak po prostu podłączyć klawiaturę od A500?
Z góry dzięki za pomoc.
[#2] Re: Klawiatura od A500 w A1200

@c64portal, post #1

masz miejsca na wlutowanie pinów, samych pinów nie masz
2
[#3] Re: Klawiatura od A500 w A1200

@c64portal, post #1

Można. Tak ogólnie to klawiaturę od A500 podepniesz do każdej Ami i będzie bezproblemowo działać.
[#4] Re: Klawiatura od A500 w A1200

@wali7, post #3

dzięki. tak własnie doczytałem, ale tak jak pisze michal powyżej spodziewałem się że muszę przynajmniej jakieś piny dolutować aby podłączyć tę od A500 po prostu do tych pinów. to troche mi komplikuje bo jestem bardzo "nie-lutowniczy" ;) a kupno klawiatury a1200 w dobrej cenie graniczy z cudem sądziłem że fartme uda mi się wstawić taką od a500
[#5] Re: Klawiatura od A500 w A1200

@c64portal, post #4

https://www.ppa.pl/forum/elektronika/42880/amiga-1200-klawiatura-a500-duzy-shift-i-enter
[#6] Re: Klawiatura od A500 w A1200

@c64portal, post #4

Demontujesz płytę, zanosisz do jakiegoś serwisu RTV czy telefonów i za parę złotych zlutują Ci piny.
Prosta robota
[#7] Re: Klawiatura od A500 w A1200

@c64portal, post #1

Chcesz ją podłączyć w obudowie 1200, czy na kablu?
[#8] Re: Klawiatura od A500 w A1200

@c64portal, post #1

Przerabiałem to, i na płycie 2B można w prosty sposób podłączyć klawiaturę od amigi 500. Ale co z tego jak nie zamkniesz obudowy. Z mojej oszczędności wyszło tak, że w końcu i tak kupiłem klawiaturę od A1200, i mam teraz dwie :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem