kategoria: A600
[#1] Mysłowice śląskie lub blisko :)
Panowie.
Mam prośbę. Walczę z adapterem CF i bez poprawnie przygotowanej i sprawdzonej karty CF (ewentualnie SD z adapterem) do niczego nie dojdę. Czy któryś z Was mógłby mi takiej karty pożyczyć na kilka chwil?
Dzięki!
[#2] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@wilkwcieniu, post #1

Preczów za Będzinem?

Mam adpter IDE2SD w A600.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 15:20:06 przez tukinem
[#3] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@tukinem, post #2

Dzięki. Boję się przekraczać granicy (żart!).
Ja chcę sprawdzić CF przez PCMCIA bo niestety nie działa ani trochę...
[#4] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@wilkwcieniu, post #3

Chyba piszecie o czymś innym.

Jeden chce kartę CF lub SD pod pcmcia, a drugi ma SD wpięte w kontroler IDE.
[#5] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@karolb, post #4

Myślałem że chodzi o adapter pod IDE.

Co do granicy to "paszportu" nie sprawdzają to już nie te czasy hehe
[#6] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@wilkwcieniu, post #3

Mam taki setup: adapter PCIMCIA -> adapter CF-SD -> adapter SD-microSD i na koniec końców karta microSD, za pomocą której przenoszę dane z PC na Amigę. Jeśli chcesz to pożyczę do przetestowania, ale do mnie masz trochę dalej - Myszków.
[#7] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@Lucus, post #6

Tylko są przypadki, że zestaw działa na A1200 a nie dziala na A600, także najlepiej przetestować na tym samym modelu. Macie blisko do siebie, to można nawet A600 w plecak spakować i pojechać
[#8] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@wilkwcieniu, post #1

W ramach wycieczki z rodziną możesz wpaść do mnie z Amigą. OK (Krzeszowice).

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 16:32:42 przez Stoopi
1
[#9] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@snifferman, post #7

Na moich 1200 i 600 opisany zestaw działa, przynajmniej na Retronizacji na 600 działał, od tamtego czasu jej nie włączałem ;)
[#10] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@Lucus, post #9

No nie sprawdziłem na Twoim profilu, że Ty z tych "Bogatych" multiamigowców (żart)

To kolega i tak może cie odwiedzić ze swoją Amigą, to sprawdzi przy okazji czy PCMCIA ma sprawne i w systemie wszystko dobrze poinstalował.
No i swój zestaw PCMCIA-SD sprawdzi. Wszystko sprawdzi i może kawy się napije.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 17:06:06 przez snifferman
[#11] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@wilkwcieniu, post #1

Z tego, co zrozumiałem, to posiadasz jedynie adapter sd-cf a karty cf nie posiadasz.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 19:44:11 przez mmarcin2741
[#12] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@snifferman, post #10

Ty z tych "Bogatych" multiamigowców

Jak ktoś ma nadmiarowe zyski bądź nadmiarowe Amigi, to powinien się podzielić.
To oficjalne stanowisko rządu, nie moje szeroki uśmiech
Mateusz Morawiecki krytykuje Norwegów.
"Powinni podzielić tym nadmiarowym, gigantycznym zyskiem"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 19:44:49 przez mmarcin2741
[#13] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@mmarcin2741, post #12

Ale ja biedak jestem, nawet porządnego turbo nie mam ;)
A żeby nie było że offtop to przy aktualnych cenach paliwa chyba taniej by wyszło gdybym użyczył tych adapterów paczkomatem, no ale poczekajmy może się ktoś po sąsiedzku trafi.
[#14] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@Lucus, post #13

Temat się rozwiązał. Inna karta CF (gdzieś leżał stary aparat) załatwiła temat. Jestem szczęśliwy :).

3
[#15] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@wilkwcieniu, post #14

Sprawdź sobie jeszcze ten adapter SD-CF z innymi kartami SD, bo mam taki sam i umnie on działa
[#16] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@snifferman, post #15

Tak zrobię.
[#17] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@snifferman, post #15

Ja niedawno kupiłem taki zestaw, jeszcze nie testowałem. Wydaje się, że adaptor
sd-cf powiniej mieć w specyfikacji obsługę i/o model, storage model i ide mode.
Punkt 6 w specyfikacji.








Ostatnia aktualizacja: 16.06.2022 11:41:09 przez mmarcin2741
[#18] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@wilkwcieniu, post #3

Dołączę się do wątku i załączę foto co mam i trochę opiszę. Najpierw kupiłem adapter PCIMCIA (na Alle...) jest tego sporo, później kupiłem kartę CF 4GB (też tam) i pomimo formatowania FAT32 na piecu moja Amiga kaprysiła, tzn. po włączeniu zasilania raz nie widziała karty, raz widziała ale jako "unreadable" albo "not a dos disk" czy coś podobnego - nie pamiętam już i nie chcę pamiętać. Niedawno kupiem za poradą kolegów z forum adapter szeroko dostępny na Alle i kartę "SanDisk" 32GB którą znalazłem jako dostępną w sieci RTVEUROAGD (zamówiłem telefonicznie na infolinii i na następny dzień rano miałem już kartę do odbioru u mnie w sklepie - trzeba im przyznać że szybko działają). Ku mojemu zaskoczeniu po włożeniu całego zestawu po każdym uruchomieniu Amigi karta SanDiska widziana była bez problemu i mogłem korzystać z niemal 32GB. Nawet jej nie formatowałem.



Ostatnia aktualizacja: 24.12.2023 12:35:51 przez luzik
[#19] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@luzik, post #18

Karty CF są kapryśne w porcie IDE a w porcie PCMCIA są BARDZO wybredne. Przykładowo karta która działa w amidze 1200 w amidze 600 nie bd już działać.
Dlatego część Amigowców korzysta z kart microSd i Sd w adapterze na ide czy to cf OK
[#20] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@luzik, post #18

Muszę tylko wszystkich ostrzec, że na rynku są nowsze adaptery SD-CF i nie działają z Amigą w PCMCIA. Wyglądaja tak samo jak stare.

Kupiłem kilka, ale nie testowałem jeszcze. Mam jeden, co na pewno działa i testowałem go z kartą 128GB.

Raczej jestem fanem przedłużacza SD i wyprowadzam karte na klapkę przy portach DB9. Można też wylutować modulator i też jest łatwy dostęp. PCMCIA może fajne, ale na większa ilość danych powolne. Duży plus, to użycie karty 128GB (może większe też zadziałają) i znaczne zwiększenie ilości miejsca. Dobre dla fanów kart 4GB pod IDE.
[#21] Re: Mysłowice śląskie lub blisko :)

@snifferman, post #20

Kupiłem kilka, ale nie testowałem jeszcze.
Kupiłem dwa i testowałem. Nie działają.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem