kategoria: CD32
[#1] Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32
Witam.
Jest takie urządzenie by zamienić oryginalnego pada na wygodniejszego pod usb ?
Np: pad od psxa.



Ostatnia aktualizacja: 16.06.2022 19:57:19 przez jarecki130
[#2] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@jarecki130, post #1

mouSTer

Supported controllers:

The vast majority of USB Gamepads, Joysticks, and mice(wired)
Wireless mice with a USB RF dongle
Sony DS3 (wired)
Sony DS4(wired)
Sony DS5(wired)
Xbox360(wired+wireless dongle)

Nie mam gamepada od Sony więc nie potwierdzę ale z moim od xbox360 działa wyśmienicie ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 12:59:51 przez Madman
[#3] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@Madman, post #2

Czy poprawnie są emulowane wszystkie przyciski z pada CD32 na padzie od Xboxa? Poppinam pod Moustera pada od Playstation 3 nie nie działa to tak powinno.
[#4] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@moulder, post #3

Added FULL support for Amiga CD32 joypad. (default settings are for Sony DS4).

Może to trzeba zmienić w .ini jakoś, jeżeli DS4 jest domyślnym urządzeniem?
[#5] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@moulder, post #3

Czy poprawnie są emulowane wszystkie przyciski z pada CD32 na padzie od Xboxa? Poppinam pod Moustera pada od Playstation 3 nie nie działa to tak powinno.

Szczerze? Nie sprawdzałem, wiesz, jeśli na zwykłym joy'u wykorzystuje się max 2 fire i kierunki to dla mnie najważniejsze było aby to na gamepadzie działało, nie brnąłem już w sprawdzanie reszty przycisków ale jeśli powiesz mi jak to sprawdzić (może jest jakiś program testowy dedykowany CD32 a który można odpalić spod AmigaOS) lub po prostu konkretna gra na CD32 która wykorzystuje wszystkie przyciski to mogę to sprawdzić to nie ma problemu ;) Nie wiem czy mouSTer wymaga wybrania w konfiguracji gamepada który ma emulować czy też nie ma to znaczenia i nic nie trzeba ustawiać. Ja go kupiłem bo TOM2+ obsługuje tylko gamepady od ps2/ps3 a ja takich nie posiadam.
-edit-
Tu znalazłem coś takiego ale jeszcze nie testowałem
http://aminet.net/package/util/misc/joytest_CP
[#6] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@Madman, post #5

Podepne sie pod temat.
Czy orientuje się ktos czy ktorys z adapterow Joya obsluzy poprawnie pqd od The A500 mini? Chcialbym wlasnie tego pada uzyc w cd32, ale 2 sumie nie wiem ktory adapter wybrać i czy wogole ktorys obsluzy wszystkie przyciski z tego pada, tak jak ori pad od cd32?
[#7] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@KoLi, post #6

Mam toma i pada mini. Tom obsluzyl tego pada jak kazdy inny na usb.
[#8] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@mikecios, post #7

Domyslam sie, ale chodzi mi o to czy obsluzy wszystkie klawisze w przypadku cd32, tak jak oryginalny pad od cd32. Bo domyslam sie ze w "podstawie" te adaptery obsluguja tylko 2x fire? Dobrze to sobie wymyslilem?
[#9] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@KoLi, post #8

No zle wymysliles. Tom podpiety do cd32 po podpięciu pada na usb emuluje pada cd32.
[#10] Re: Interfejs/adapter joysticka Usb Amiga Cd32

@jarecki130, post #1

Można jeszcze użyć pada od PS1 lub PS2 z adapterem: https://github.com/SukkoPera/OpenPSX2AmigaPadAdapter
Mniej uniwersalne niż mouSTer, ale tańsze, a potrafi emulować zwykły joystick, pada od CD32 oraz muszkę, jest kilka konfiguracji do wyboru (można dodać swoją), a jak coś nie pasuje można samemu zmienić w kodzie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 17:05:25 przez grpw
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem