kategoria: A600
[#1] Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI
Zainstalowałem AHI na 600 później dźwięk mi wysiadl.
[#2] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #1

Można zainstalować. Co więcej, będzie działał :)
1
[#3] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #1

Którą wersję zainstalowałeś i do czego chcesz to wykorzystać?
[#4] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #1

Klasyczna Amiga, realna Amiga, fizyczna Amiga... ludzie, przecież nie ma żadnej innej Amigi niż realnie fizyczna klasyczna Amiga więc nie trzeba takich stosować takich przymiotników w celu doprecyzowania o jaką Amigę chodzi.

Wysiadł w sensie w ogóle nie działa nawet w niesystemowych grach ładownaych z dyskietki?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 12:57:47 przez XoR
3
[#5] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@XoR, post #4

Amigaaa
[#6] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@XoR, post #4

Była jeszcze magiczna Amiga od escomu w postaci zestawów Amiga Magic szeroki uśmiech
Dla mnie jak ktoś pisze Amiga, to przyjmuję, że ma na myśli modele
od A1000 do A4000 od C/Escom.
Zresztą, można domyslić się z kontekstu wypowiedzi, o jaką Amigę chodzi.
Jeżeli wątek jest o Doom3 na Amidze, to nabieram podejrzeń,
że chodzi o inny sprzęt niż produkcji Commodore lub Escom.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 14:02:30 przez mmarcin2741
[#7] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@mmarcin2741, post #6

Do tego było jeszcze Commodore CDTV które Amigą nie było, i była też Amiga x86. Temat wałkowany milion razy, ale co jakiś czas powraca xD.
[#8] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #1

skoro zainstalowałeś to jak wpadłeś na to pytanie? :D
3
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI
[#10] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@AmiClassic, post #3

Nie wiem jaką wersję, chciałem mieć lepszy dźwięk w .mod
A czy może byś tak że ustawiłem za wysoką częstotliwość i dlatego moja Amiga zamilkła?
[#11] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #10

tak, mogles nawet cos sobie zepsuc, jak dales miksowanie powyzej 28kHz. Albo po prostu twoja Amiga nie wyrabia ze zbyt duzym miksowaniem.
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI
[#13] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Don_Adan, post #11

Watpie zeby to spowodowalo jakas usterke. Przecierz miksowanie odbywa sie programowo.

Niech sprawdzi do wolna gre odpalona besposrednio z dyskietki. Bardzie obstawialm jaka usterke poza Amigi.

Ps. A co do reszty, to prosilbym zeby nie przenosic tu stylu odpowiadania z elektrody.pl

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 17:02:53 przez Phibrizzo
1
[#14] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #10

lepszy dźwięk

No to instalowanie AHI, to był średni pomysł
1
[#15] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #10

AHI nie służy do polepszenia jakości dźwięku i chyba tylko wersje z lat 90tych działają na 68000.
1
[#16] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Phibrizzo, post #13

Kiedy zajmowalem sie tworzeniem playerow, to ktos mi powiedzial, ze wieksza czestotliwosc niz 28/29 kHz w pojedynczych trybach graficznych moze cos uszkodzic. Dlatego moje playery nie miksuja powyzej, choc moglyby na szybszych procesorach niz 68000 7 MHz. Wybacz, ale ja nie chcialem sprawdzac na swoich Amigach, czy to jest prawda czy Amigowy mit.
[#17] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Don_Adan, post #16

Jesli dobrze pamietam to AHI na Pauli nie pozwala miksowac z wieksza czestotliwoscia niz 27429 Hz.
[#18] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Phibrizzo, post #17

To w takim razie ma pewnie cos zle ustawione, powinien odinstalowac AHI.
[#19] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Don_Adan, post #18

Jeśli to tylko namieszanie w ustawieniach, to wystarczyłoby zapewne ich zresetowanie do default'owych (info dla Grysi: Reset To Defaults z górnego menu konfiguratora AHI lub z klawiatury RAMIGA D), zapisać i sprawdzić czy gra.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 18:22:45 przez AmiClassic
[#20] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #1

A jakiż to program z tych działających na 68000 wymaga do działania AHI?

Albo inaczej: Czy AHI jest potrzebne komuś kto nie ma karty dźwiękowej?
1
[#21] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@ZbyniuR, post #20

Do obsługi większej ilości kanałów.....
[#22] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@selur, post #12

MODy to format który praktycznie 1:1 implementuje funkcje Pauli i dlatego można je odtwarzać przy minimalnym obciążeniu procesora.

Gdybyś sobie to procesorem wszystko zmiksował w 16-bit (aby potem ditherować do 14-bit) i przy najwyższej częstotliwości jaką da się uzyskać to możliwe że jakość dźwięku mogła by być lepsza... choć szczerze to wątpię aby było cokolwiek lepiej. Najwyżej nie dałby rady procesor odpowiednio wszystkiego wygładzić i miałbyś aliasy - czyli wrażenie że jest lepiej na wyższych częstotliwościach ale byłoby tak naprawdę gorzej. Do tego raz że zająłbyś tym cały CPU i chyba musiał wyłączyć grafikę.

Jak Amiga ma służyć jako player MODów to sobie odpal te mody na pececie, telefonie, itp.

BTW. w odpowiedzi na ten post na który odpowiadam
Ja jednak proponuje podzial na Amige Fizyczna (A500, A600, A1200, A2000, A3000, A4000 ) i Psychiczna czyli reszta z nalepka boingballa i innych zabawek

A to istnieją nie-fizyczne Amigi 4000?
Gdzie taką mogę ściągnąć?
To chyba jakiś komputer kwantowy musiałbym mieć aby ją uruchomić...
[#23] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@AmiClassic, post #19

To nic nie da bo zainstalowałem na nowo system a Amiga dalej milczy.
[#24] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #23

A uruchamiałes grę z dyskietki lub odpalałes moduł protrackera np. pod Filemasterem?
Był dźwięk ?
Na pewno kabel podpięty do AUDIO Amigi jest sprawny?
1
[#25] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@karolb, post #21

Hipek odtwarza wielokanałowce bez AHI.
Ale przypomniało mi sie po co to zainstalowałem, FastTracker go potrzebował.
[#26] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #23

A może w zasilaczu -12V padło.
[#27] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #23

No to sobie polepszyłeś dźwięk Gdzieś Ty to wyczytał?
Jeśli Don Adan ma rację z tym możliwym uszkodzeniem, to chyba pora zacząć szukać 'magika lutownicy'.
Ale żeby aż tak się dało namieszać w ustawieniach AHI żeby Amigę uszkodzić ?? To by był chyba pierwszy taki przypadek o jakim słyszałem.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 21:51:56 przez AmiClassic
[#28] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #1

Nie ma możliwości uszkodzenia poprzez użycie programu. Nie ma też możliwości uszkodzenia fizycznego sprzętu poprzez użycie zbyt wysokiej częstotliwości próbkowania.

Prawdopodobnie masz zbieg okoliczności i po prostu padł Ci dźwięk w A600, bo wylane kondensatory coś zeżarły na płycie. Nie jest to żadna niespodzianka w a600
2
[#29] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@ZbyniuR, post #25

A hipek na A 600 z furią odtworzy wielokanałowe ?
[#30] Re: Czy na fizycznej amidze 600 można zainstalować AHI

@Grysia, post #29

A dźwięk już masz? Jeśli tak to spróbuj wczytać jakiś wielokanałowy... a jakie dokładnie masz na myśli?
PC'towe, czy amigowe? Zresztą mod też jest wielokanałowy w odróżnieniu od jednokanałowych szeroki uśmiechszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 22:46:36 przez AmiClassic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem