kategoria: A600
[#31] Re: Santool co robię źle?

@Norbert, post #30

Norbert.

Sytuacja wygląda jak niżej:

Po wpisaniu komendy "santool PCMCIA on reboot" Amiga redukuje pamięć na karcie xT i wyświetla dostęp do CF, ale:

1. Komunikuje wszystkie działające dotąd karty CF jako niedosowe (CF0:NDOS).
2. Przy próbie sformatowania informuje, że komputer nie mógł uzyskać dostępu do karty.
3. Później jest tylko gorzej bo włożona w PCMCIA karta sygnalizuje "BUSY".

Moje pomysły:

a) niekompatybilne z kartą xT sterowniki PCMCIA/fat.
b) oprogramowanie karty zawiera błąd.
c) czynnik paranormalny ;).

Pomóż.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 09:29:14 przez wilkwcieniu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 09:29:39 przez wilkwcieniu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 09:32:51 przez wilkwcieniu
[#32] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #31

Sprawdź jak HDtoolbox widzi (pojemność) kartę pod PCMCIA
Zmień DEVICE na compactflash.device.

MountDos potrafi odczytać MBR karty w fat.
Sprawdź to włączając parametr INFO w ikonie MountDOS
[#33] Re: Santool co robię źle?

@Norbert, post #32

Norbert.
Ja potrzebuję bardziej łopatologicznych instrukcji.
Mam nadzieję, że masz do mnie jeszcze trochę cierpliwości.
[#34] Re: Santool co robię źle?

@Norbert, post #32

Powiedz mi proszę, co i w którym miejscu. Nie widzę tu możliwości podejrzenia PCMCIA.

[#35] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #34

Bodaj w ikonie mozna podac/zmienic nazwe urzadzenia, albo z CLI.
[#36] Re: Santool co robię źle?

@Don_Adan, post #35

Ale ja nie mogę na tej karcie wykonać żadnej operacji.
[#37] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #36

Ale jemu chodzilo o to czy HDToolBox zobaczy ta karte. Wiec musisz ustawic wlasciwy device, z automatu to bodaj tylko scsi.device jest skanowany. A czy cos sie da potem zrobic to nie wiem.
[#38] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #31

Na pewno wiesz i rozróżniasz co to są karty CF podpięte do IDE i podpięte do PCMCIA?
[#39] Re: Santool co robię źle?

@Stoopi, post #38

Na pewno. Pod IDĘ mam HD0: pod PCMCIA CF0:.
[#40] Re: Santool co robię źle?

@Norbert, post #32

Ja bym wpisał "prepcard" i zobaczył co pokazuje. Po co aż HDtoolbox zaprzęgać?
[#41] Re: Santool co robię źle?

@no1, post #40

W którym miejscu? Kiedy? Karta w PCMCIA jest podatna na operacje wyłącznie po wyciągnięciu karty turbo xT. Wtedy wszystko działa. Gdy karta jest na procesorze dzieją się wspomniane wyżej dziwy. CF jest najpierw ndos, później busy. Nie da się jej sformatować. Nie ma do niej dostępu. Sama CF jest ok. Problem stanowi kolizja gdy xT jest w obudowie, nawet po wyłączeniu ramu czy turbo.
[#42] Re: Santool co robię źle?

@no1, post #40



[#43] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #42

Po kliknięciu prepare card pojawia się komunikat: unable to prepare card. Error while writing changes. To są karty normalnie przez PCMCIA czytane. Karta xT na pokładzie generuje trudność.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 18:46:30 przez wilkwcieniu
[#44] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #43

To jeszcze raz zapytam; czy pewno wiesz i rozróżniasz co to są karty CF podpięte do IDE i podpięte do PCMCIA? Poczytaj czym jest SRAM i jak działa.
[#45] Re: Santool co robię źle?

@Stoopi, post #44

A czy zamiast zabierać mnie do przedszkola i udowadniać mi moje braki, których jestem świadomy, mógłbyś po prostu mi po ludzku pomóc naprowadzając na rozwiązanie?
[#46] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #45

Nie podaje ryby, zawsze wędkę.Wszystko co musisz wiedzieć to przeczytanie tematów o które pytam. Nie prowadzę za rękę bo to tworzy technicznego zombi, ktory zawsze będzie polegał na wiedzy innych, sam nie mając ochoty jej zglębiać.
1
[#47] Re: Santool co robię źle?

@wilkwcieniu, post #43

Czy udało Ci się już poprawnie skonfigurować kartę xT aby obsługiwała karty CF podpięte pod PCMCIA? Być może karcie xT coś nie podoba się karta CF która jest w adapterze? Inne karty próbowałeś? Rozważam zakup tej karty turbo ale teraz mam wątpliwości. Widzę zwykłe obcięcie pamięci do pcmcia friendly nie jest nawet proste.


Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 04:55:08 przez Biegu86
[#48] Re: Santool co robię źle?

@Biegu86, post #47

W przypadku kolegi założyciela wątku istnieje podejrzenie, że jest jakiś problem z jego Amigą, ponieważ uszkadzała ona plik santool kopiowany bez włożonego turbo (oryginalny problem założyciela). Trudno jest jednak obiektywnie stwierdzić, że to jest problem, który powoduje bezpośrednio jego sprzęt, a nie adapter z kartą, który posiada. Miałem tą kartę u siebie razem z adapterem i tylko, gdy było włączone turbo karta PCMCIA nie działała (poprawione), a po jego wyłączeniu, karta w PCMCIA działała prawidłowo (autor wątku musiał wyciągać kartę z Amigi, by PCMCIA działało). Samej Amigi w rękach nie miałem, więc pozostają mi tylko spekulacje.
[#49] Re: Santool co robię źle?

@san_u, post #48

Dziękuję za wyjaśnienie, nie ma to jak informacja z pierwszej ręki. No to czekam aż pojawi się w sprzedaży.
[#50] Re: Santool co robię źle?

@Biegu86, post #49

Zapytaj się sprzedawcy, czy możesz zwrócić kartę, jeśli nie będzie ona działała prawidłowo z twoją Amigą, chyba jest 10 dni na zwrot bez podawania przyczyny jeśli kupujesz przez internet, ale mogę się mylić co do szczegółów.
A jeśli interesuje Ciebie transfer przez PCMCIA, to można się w pierwszej kolejności zaopatrzyć w zestaw, który będzie działał na twojej obecnej konfiguracji.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 23:39:32 przez san_u
[#51] Re: Santool co robię źle?

@san_u, post #50

Mówimy o jakimś specjalnym zestawie? Obecnie mam adapter karty cf na pcmcia i działa obecnie poprawnie z fastem tylko musze reset przez 3 sekundy przytrzymać aby weszlo w pcmcia friendly. Co zresztą wiesz pewnie doskonale bo jesteś autorem tego fastu jeśli się nie myle. Zapytam w sklepie Archi-tect przed zakupem czy jeśli coś będzie nie tak czy nie będzie problemu ze zwrotem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem