kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Czy furia może działać z pcmcia
Czytałem na stronie producenta że trzeba wyłączyć 4mb żeby port był widoczny.
[#2] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@Grysia, post #1

https://www.ppa.pl/szukaj/
[#3] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@Grysia, post #1

Tak jest. Trzeba ustawić rozszerzenie, żeby pracowało w trybie 4mb fast ram zamiast 8mb.
Najczęściej robi się to zworką na samej karcie, ale słyszałem, że są też rozwiązania
programowe.
[#4] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@Grysia, post #1

jakbyś miał procka 030 to nie było by takiego ograniczenia (4mb)
1
[#5] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@Grysia, post #1

Kupiłeś nową kartę i nie dostałeś instrukcji obsługi?
[#6] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@Cezarykl, post #4

Masz na myśli A600 + 030 czy ogólnie procesor?
[#7] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@Grysia, post #1

Przytrzymać reset (Ctrl+A+A) przez 3-4 sekundy i uruchomi się komputerek w trybie zgodności PCMCIA z 4MB Fastu.
[#8] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@Cezarykl, post #4

Ale to nie zależy od procesora, tylko od konstrukcji karty. Znam przynajmniej jedną kartę (baa nawet posiadam), która ma 030 i też musisz wyłączyć jej połowę fastu żeby PCMCIA działało.
[#9] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@MariuszK, post #8

Dokładnie. Miałem Viper'a, gdzie zworkami się to ustawiało (ja sobie przełącznik wyprowadziłem na zewnątrz Amigi).
[#10] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@AmiClassic, post #9

Ja akurat miałem na myśli kartę do A600 E-Matrix 630 (skoro mowa była o furii), ale dokładnie to ta sama zasada.
[#11] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@AmiClassic, post #9

Działa 8MB z PCMCIA w Furii
Link
Przynajmniej u mnie.
1
[#12] Re: Czy furia może działać z pcmcia

@ryshard, post #11

Dokładnie tak. Działa bez problemu z PCMCIA i pełnym fastem. A nawet odrobiną dodatkowego slow. I WiFi, i karta Ethernet, I czytnik CF. Innych gadżetów nie mam ale też by pewnie działały.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem