kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Amiga 600 i zasilacz ATX
Mam Amigę tower i zakupiłem nowy zasilacz be quaied za 160 zł ze wszystkimi zabezpieczeniami między innymi przed zwarciami. No i ostatnio doszło do zwarcia a zasilacz działał i upaliło całą ścieżkę dlatego nie było dźwięku ale zasilacz cały czas działał. Jak to podłączyć żeby te zabezpieczenia działały. Bo w tej chwili mam podłączone +12 ,+5,-12
1
[#2] Re: Amiga 600 i zasilacz ATX

@Grysia, post #1

Nie ma zabezpieczenia, co uchroni cię w 100% przypadków.
Jaką moc ma zasilacz i jaką wydajność lini 5V? Jak z 20A albo 30A, to do takiego natężenia zabezpieczenie nie zadziała. Zwarcie przez ścieżki na PCB może mieć opór 0.3 Ohma i popłynie ponad 16A. Zasilacz się nie wyłączy, bo przygotowany jest na 20A lub więcej.

Rozwiązaniem może być dodanie odpowiednich bezpieczników jeśli zadziałają odpowiednio szybko.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem