kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek
Dawno temu hxc zastąpiło mi wewnętrzną stację dyskietek w A600. Do tej pory przykręcałem dystanse do płytki, a same plastikowe dystanse przyklejałem klejem na gorąco do obudowy od spodu. Płytka hxc była ustawiona tak, aby kartę SD wkładać przez otwór na dyskietki. Przyciski i wyświetlacz jest na taśmie puszczony w inne miejsce obudowy. Jednak klej puścił i płytka się nie trzyma obudowy. Czy macie jakiś pomysł albo może są jakieś gotowe rozwiązania (druk 3d) przyczepienia płytki hxc w miejscu wewnętrznej stacji dyskietek?
[#2] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@QkiZ, post #1

np takie coś ??

https://allegro.pl/oferta/amiga-600-ramka-do-montazu-emulatora-gotek-z-oled-11220958156
[#3] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@QkiZ, post #1

Takiego jak Lotharek sprzedaje? Powinienem mieć gdzieś projekt do stelażu dla tej wersji: link.
[#4] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@Cezarykl, post #2

Mowa była o płycie HXC a nie o Goteku.
[#5] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@Norbert, post #4

ci goście robią pod zamówienie,
więc ich się o to dopytaj
:)
[#6] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@Cezarykl, post #2

Wygląda spoko, ale raczej nie będzie pasowało do https://www.lotharek.pl/productdetail.php?id=30
[#7] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@QkiZ, post #6

Projekt można by zrobić jeżeli nikt tego jeszcze nie zrobił - ale raczej niszowy bo jednak 99% ma Goteka. Na pewno na początek trzeba by zwymiarować płytkę HxC z otworami oraz przyciskami i gniazdem SD, wtedy zaprojektować bazę pod to. Jednak bez samej płytki w ręce to może być trudne bo po wydrukowaniu może się okazać, że koniecznych jest więcej poprawek.

Ewentualnie jeżeli dało by się wyprowadzić przyciski z PCB na osobny panel (bez ruszania tych co są) i użyć przedłużki do karty SD to było by prościej.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 07:57:39 przez Adinfo
[#8] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@QkiZ, post #6

No ja niestety mam tylko projekt pod wersję slim. Trzeba by mieć pcb w ręce bo na ślepo wychodzą potem różne niedoróbki.
[#9] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@QkiZ, post #1

Zapodaj parę fotek albo link do tego HxC co masz - było kilka wersji. Jak by mieć wyraźne zdjęcie centralnie z góry i dokładne wymiary to ze zdjęcia też można było by coś zdziałać.
Zastanawiam się czy wszystkie HxC na PCB przyciski mają z góry? - bo w obudowanych produktach HxC przyciski są z przodu - pytam bo nie miałem tego nigdy w ręce.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 08:38:33 przez Adinfo
[#10] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@Adinfo, post #9

Wymontuje dziś płytkę i zrobię zdjęcia. Przyciski akurat u mnie są wylutowane. Przeniosłem je. Chodzi tylko o montaż płytki w miejscu stacji. Wyświetlacz również jest w innym miejscu, nie na płycie.
[#11] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@QkiZ, post #10

No to znacząco upraszcza sprawę.

Gdzie chcesz umieścić przyciski i wyświetlacz, albo gdzie aktualnie jest - zapodaj fotki.

Co do PCB to zmierz płytkę i otwory, rozstaw itp. - pomyślimy jak to ogarnąć.

Na ile szerokie jest PCB - czy da się go blisko przysunąć do zewnętrznej krawędzi obudowy, czy czytnik ten co na nim jest chcesz mieć dostępny na boku z otworu stacji?
[#12] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@Adinfo, post #11

Wyświetlacz i przyciski są przyczepione w tym miejscu.



Wymiary płytki mierzone suwmiarką. Odległość między otworami mierzyłem od środka otworu.



Płytka wcześniej była przyklejona do krawędzi obudowy, kartę SD bez problemu wsadzałem przez otwór na dyskietkę.

Więcej zdjęć jak to wcześniej wyglądało klik

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:07:18 przez QkiZ
1
[#13] Re: Mocowanie płyty HXC w miejscu stacji dyskietek

@QkiZ, post #12

Dobrze jak byś jeszcze dał radę:

- nanieść rozstaw pozostałych 4 otworów w PCB oraz odległości przynajmniej jednego z nich od narożnika PCB w pionie i w poziomie
- nanieść/zwymiarować lokalizację z drugiej strony PCB gdzie jest gniazdo karty SD - będzie wtedy łatwiej się wcelować przy projektowaniu - inaczej nie wiadomo jak wysoko i gdzie to gniazdo będzie się znajdowało i jak to ustawić aby było optymalnie.

Wtedy zaprojektowało by się to PCB w CADzie i zrobiło wydruk razem z wypustem imitującym gniazdo SD - dopiero pod to próbować zaprojektować podstawkę mocującą do dolnej obudowy - tak jak GOTEKi.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 13:24:01 przez Adinfo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem