kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Amiga + pc
Kupiłem kabel null modem bo chciałem przesłać pliki z pc do Amiga. Zainstalowałem Amiga Explorer na pc i amidze . Ustawiłem wszystkie ustawienia tak samo 19200kb no i kiedy klikam na pc Amiga Explorer wywala mi że nie może otworzyć portu. Moja konfiguracja a600 furia os3.1.4
[#2] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #1

Ale masz port szeregowy w PC. ?
[#3] Re: Amiga + pc

@Norbert, post #2

He he no mam w stacjonarnym dellu, no i sprawdzałem też na laptopie z przejściówką z USB na rs232 też się nie mogłem połączyć
[#4] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #1

Możesz mieć niepełnego RS232 - w PC masz jakiś kontroler ? Czy na płycie jest RS ?Kabel OK ? Wymagane żyły są ?
[#5] Re: Amiga + pc

@Hubez, post #4

Rs jest na płycie , widzi go w menadżer urządzeń jest poprawnie zainstalowany to chyba jest tam kontroler. Aha i w laptopie to samo nie łączy się.
[#6] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #5

Pytanie też, jakie są poziomy napięć w tym RSie z USB. Według standardu RS ma poziomy -12V - +12V (i tak jest w Amidze), podczas gdy USB używa 0 i 5V.
[#7] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #1

Porównaj czy port COM na PC ma ten sam nr co w ustawieniach Amiga Explorer.
[#8] Re: Amiga + pc

@no1, post #7

Może to wina kabla kupiłem na a....o od city777
[#9] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #8

No co Ty? W tym przypadku to jest wina użytkownika, który kombinuje z tą Amigą jak koń pod górę. Schowaj ją do piwnicy, odpal WinUAE i wszystkie problemy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Gwarantuje OK
3
[#10] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #8

Może to być wina kabla. Sam testowałem wcześniej z Amigami inny kabel null-modem i nie działał.

Poniższy kabel łączy dwie Amigi na 100%.

https://www.ebay.pl/itm/380480273119

Posiada złącze DB9 i szerokie Amigowe DB25 z obu stron.

Nie testowałem jeszcze nowego kabla z PC, ale Amigi łączy bezproblemowo.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:15:07 przez Hexmage960
1
[#11] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #1

Musiałbyś sprawdzić, czy schemat kabla zgadza się z tym i zacząć od prędkości 9600b (przy włączonym shadowrom/maprom na furii powinna działać prędkość 115200).
[#12] Re: Amiga + pc

@AmiClassic, post #9

Hola hola nie tak prędko. Problem rozwiązany 😀
[#13] Re: Amiga + pc

@Grysia, post #12

Zacytuję klasyka: link
Naprawdę nie masz innej możliwości przenoszenia danych z PC na Amigę

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 15:00:58 przez AmiClassic
[#14] Re: Amiga + pc

@AmiClassic, post #13

Niema. Furia mimo rozwiązaniia problemu dalej blokuje PCMCIA
[#15] Re: Amiga + pc

@Stoopi, post #14

A Gotek?
Nawet gdyby PCMCIA u niego działała, to niestety tak ma płytę zamontowaną, że nie ma do niej dostępu

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 15:07:42 przez AmiClassic
1
[#16] Re: Amiga + pc

@Stoopi, post #14

OT:
Furia mimo rozwiązaniia problemu dalej blokuje PCMCIA

- jak to blokuje? nie umiecie wykonać przedłużonego resetu? bo cardres.ld.strip nie jest rozwiązaniem problemu a raczej proszeniem się o niego...

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 15:37:05 przez RokiS
[#17] Re: Amiga + pc

@RokiS, post #16

Kolega dostał mnóstwo porad w kilku wątkach jak rozwiązać problem. Prześledź sobie te wątki i tytuły wątków. Mnie to już zaczyna nudzić na maxa. Podejrzewam że będą jeszcze 2/3 pytania na forum o to samo tylko inaczej zadane i potem nikt nie będzie miał ochoty bawić się w Samarytanina.
4
[#18] Re: Amiga + pc

@Stoopi, post #17

czytałem i podtrzymuje swoje zdanie że polecenie "ld.strip..." nie jest rozwiązaniem. Nie kojarzę też Furi która ma problemy z różnymi urządzeniami pcmcia w trybie bezpiecznym/pcmcia.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 16:00:04 przez RokiS
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem