kategoria: A600
[#1] Ustawienia serial
Jak w a600 3.1.4 w serial ustawić większą prędkość niż 19200 bo suwak się kończy w tych okolicach.
[#2] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #1

A do czego ci więcej ?
[#3] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #1

Nigdy bym nie wpadł aby oto zapytać

Wiesz ile lat ma RS232 ??

To nie USB 2.0 nie mówiąc już o 3.0.
[#4] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #1

Jeśli to jest potrzebne do Amiga Explorer, to zdaje się to w jego ikonie ustawiało, ale pamiętam to jak przez mgłę. Trzeba spojrzeć w dokumentację.
[#5] Re: Ustawienia serial

@san_u, post #4

Ale żeby nastąpiło połączenie wartości kB/sec muszą być takie same.
[#6] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #5

Tak, ale to ustawiasz sobie w kliencie na Amidze, ustawienia WB nie mają znaczenia. Masz zainstalowanego klienta Amiga Explorer na Amidze?
[#7] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #5

Pod Term'em bodaj 57600 bylo maks dla A2000 (68000, 8MB fast) przy sciaganiu z BBS-ow.
Przy Miami 38400 to byl bodaj maks.
Przy Twinie bylo bodaj 115200 po polaczeniu z A1200 z fastem. Jak przesylalem pomiedzy HD-kami.
[#8] Re: Ustawienia serial

@san_u, post #6

Mam wykupioną licencję Amiga Explorer9 na pc, ściągnąłem z aminetu Amiga Explorer, ale tam się tylko przegląda pliki na amidze. Ja chcę przenosić pliki z szybszą prędkościa niż 19200 z pc na Amigę. Co mam zrobić?
[#9] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #8

Czy razem z wykupiona licencją nie dostałeś dokumentacji, instrukcji, co należy zrobić ?
Jeśli aktualnie możesz tylko przeglądać pliki, na Amidze, to czy zmiana prędkości transmisji spowoduje, że automagicznie będziesz mógł przenosic pliki między komputerami ?

Poczytaj dokumentację, do programu który kupiłeś.
Jeśli je nie masz, pisz do sprzedawcy, aby Ci ją dostarczył.

Po lekturze, gdy nadal coś nie będzie działać, to pisz.
2
[#10] Re: Ustawienia serial

@Norbert, post #9

Grysia ja do ciebie nic mie mam, ale zaczynasz spamować pytaniami na które odpowiedzi przeważnie masz w manualach i to chyba zaczyna trochę wkurzać ludzi
2
[#11] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #8

Przecież napisałem w poście #4, że predkość połaczenia zmienia się w ikonie Amiga explorer (na Amidze też), jest to nawet opisane w dokumentacji i jest nawet obrazek.



To czy połączenie pójdzie szybciej niż 19200 zależy od szybkości Amigi, potrzebna jest szybka karta turbo i kickstart jest w w fastramie, bo używa do tego serial.device.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022 19:14:17 przez san_u
[#12] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #8

Ja chcę przenosić pliki z szybszą prędkościa ... Co mam zrobić?
Użyć Goteka
[#13] Re: Ustawienia serial

@Norbert, post #9

Nieporozumienie. Ja mogę przesyłać pliki z pc do Amigi. Oczywiście przez kabel null modem. Tylko jak ustawić w amidze większy transfer bo to strasznie wolno działa.
Tylko ktoś mi napisał i pytał czy mam po stronie amigi program aexplorer bo pisał że prędkość serial ustawia się niezależnie od workbench'a. Więc ściągnąłem z aminetu program Amiga Explorer a to nie jest program do przesyłania plików.
[#14] Re: Ustawienia serial

@Grysia, post #13

Ale Ty to tak serio...serio? Czy jaja sobie robisz na forum?
[#15] Re: Ustawienia serial

@Stoopi, post #14

Już ustawiłem oczywiście dzięki wam i z shadowrom działa 115200, bez shadowrom nie działało
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem