kategoria: A1200
[#1] Blizzard 1260 Rev1 & Rev5
Hey.

Walcze ostatnio z takim problemem. Na Blizzardzie 1260 z rev. 1 system odpala sie bez wiekszych problemow. A jak zaloze Blizzarda 1260 z rev.5 to system zaczyna sie wczytywac, ale staje w momencie pojawienia sie gornej belki WB. Tak jakby dochodzilo do LoadWB i tutaj nastepowal problem. Moze ktos mnie naprowadzi co jest nie tak?

Jest to konfiguracja z mediatorem SX, Worbench 3.1 z maggelanem. Bede wdzieczny za pomoc.
[#2] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@Mokry, post #1

Tymczasowo zamień LOADWB z Magellana na LOADWB z Workbencha 3.1.
Napisz o efektach.

Oba procki mają sprawne mmu i fpu ?
[#3] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@Mokry, post #1

Nie napisałeś, czy przypadkiem nie podkręcasz procka.

Nie napisałeś też, czy procek rev5 jest testowany w innej Amidze i na pewno jest to rev5 i na pewno FPU działa poprawnie (przechodzi testy, działają dema wymagające FPU).
To akurat ciężko sprawdzić jak nie ma się kolegi z odpowiednim sprzętem niedaleko - zgadza się.
[#4] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@stachu100, post #3

Nie napisałeś, czy przypadkiem nie podkręcasz procka.


Tak, procek jest podkrecony na 70MHz. Ale zmienilem oscylator na 50MHz i jest to samo.
Akurat ten Blizzard w ktorym siedzi ta rev5, to ten ktory mi pan przerabial z 1240 na 1260.

Procesor kupilem od kolegi z ppa i dzialal on u niego w karcie A3660.

WhichAmiga pokazuje ze jest to pelne rev5 z mmu i fpu.

Bez sekwencji startowej amiga odpala sie bez problemu i demka leca przy taktowaniu 70MHz.
Teraz na przyklad dla testu leci The Martini Effect.

Postaram sie znalesc chwile i podmienic procek na rev1 lub rev6, zobaczymy czy to cos zmieni.
[#5] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@Mokry, post #4

Obniż kwarca do 66 i sprawdź. Moje Apollo chodziło z kwarcem 85MHz z 040 i LC060, a przy pełnej sześćdziesiątce trzeba było zejść do 80, chociaż procek jest rev 6 z pewnego źródła.
[#6] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@Mokry, post #4

Rozumiem, że w systemie masz 68040.library (dummy) i 68060.library

Nie wiem czy miałoby to znaczenie przy starcie systemu i czy byłaby różnica między rev CPU
[#7] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@Daclaw, post #5

Obniż kwarca do 66 i sprawdź.


Sprawdzilem na 50MHz i jest to samo.
[#8] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@Mokry, post #7

Sprawdzilem na 50MHz i jest to samo.

To ważna informacja.
Jeżeli na oscylatorze 50MHz procek 060 rev1 działa 100% ok, a 060 rev5 nie działa prawidłowo, oznacza to na 100% uszkodzenie procesora rev5.
[#9] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@stachu100, post #8

Jeżeli na oscylatorze 50MHz procek 060 rev1 działa 100% ok, a 060 rev5 nie działa prawidłowo, oznacza to na 100% uszkodzenie procesora rev5.


Zalozylem do tego Blizzarda procek rev1 i system sie wczytal normalnie. Czyli wyglada faktycznie na wine procesora. Ale dlaczego bez sekwencji starowej nawet na podkreconym procku demka chodza ok i nie ma zadnych problemow?

Jak przetestowac ta rev5 zeby miec pewnosc ze na pewno jest z nia cos nie tak?
[#10] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@snifferman, post #6

Rozumiem, że w systemie masz 68040.library (dummy) i 68060.library


Tak, mam. No chyba ze trzeba jakichs specjalnych wersji dla rev5.
[#11] Re: Blizzard 1260 Rev1 & Rev5

@Mokry, post #10

Przelozylem inna rev5 z TekMagic 2060 do tego Blizzarda i system wczytuje sie poprawnie. Nawet na 70Mhz. A tamta rev5 wlozylem do TekMagic 2060 i system rowniez sie wczytal! Roznica taka ze w A1200 jest WB3.1 z magellanem, a w A2000 jest WB 3.2. Ale... WhichAmiga wiesza system teraz na A2000. Pozostaje mi jeszcze wlozyc ta rev5 do TF'a. Dam znac jak to jutro ogarne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem