kategorie: A1200, Karty CF, Sprzęt
[#1] Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??
Jaka karta turbo jest aktualnie najkorzystniejszym rozwiązanie do zabawy w WHDload i gry na AGA na A1200.
1. Czy warto pakować się w TF1230/50 ?
2. Czy wystarczy ACA 1221lc ?
3. Co jest najbardziej kompatybilne w dniu dzisiejszym?
4. Jaka karta półprzewodnikowa jest bezpieczniejsza pod kątem danych CF czy SD?

Dodatkowa informacja - nie zależy mi na odgrywaniu dem, graniem w gry typu hexen/DOOM itp....

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 17:33:27 przez Kwiatki
[#2] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@Kwiatki, post #1

Do Whd wystarczy 8MB fast, ale przyblokuje ci to PCMCIA. Jeśli używasz no to wprowadza to niedogodność. Nie wiem jak to jest rozwiązane w ACA1221lc. Pewnie ma tryb kompatybilności i wtedy masz PCMCIA i mniej Fastu.

1. Warto. Zawsze to 030 i więcej RAMu
2.wystarczy
3.Mam wiele kart turbo do A1200 i do WHD raczej nie ma znaczenia. Wszystkie działają dobrze (ACA1233,ACA1233n,blizzard III 030, 8MB Fast, Apollo 060, Warp 1260.
4. Zależy jaką kartę CF kupisz, bo są tanie i kiepskie. SD wychodzi dużo taniej w dużych pojemnościach. Zobacz ile kosztuje 64GB SD a ile CF. Co do bezpieczeństwa to mam kilka lat jedne i drugie i bez problemów.
Karte SD kupisz w biedrze jak będziesz potrzebował drugą. Z CF tak łatwo nie jest. No i większość laptopów ma czytniki SD, micro SD. Jestem fanem SD więc je polecam
3
[#3] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@snifferman, post #2

Serio? Są takie karty na A1200 które blokują Pcimcie?

Myślałem że to dotyczy tylko starszych wersji KS 2.0 na A600, a i na to były jakieś programowe łatki które to odblokowywały.
[#4] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@ZbyniuR, post #3

Ja mam taką kartę z 1993 roku i blokuje PCMCIA. Kick 3.1
[#5] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@ZbyniuR, post #3

jak ci zalewzy tylko na whdload i grach to sobie kup jakąś karte z fast 8mb. wystarczy az za bardzo.
[#6] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@ZbyniuR, post #3

Oczywiście że są. Dotyczy to kart dodających wyłącznie fast ram lub dodatkowo szybsze 020. Ale z reguły wystarczy zmniejszyć ilość fastu do 4 mb i jest ok, ale nie każda taka karta ma taką funkcjonalność. Ponadto zależy od kicka. Na 3.0 mi nie odcinało dostępu do pcmcia ale na 3.1 już tak (gdy miałem kartę z 8mb fast).
[#7] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@misiek2, post #6

dodatkowo szybsze 020


Tutaj muszę doprecyzować, że dotyczy to wersji EC (68EC020) o 24-bitowej przestrzeni adresowej.

Na pytanie co kupić muszę zapytać ile chcesz wydać? Fast wyjdzie najtaniej. Obecnie kosztuje jakieś 70e

Jeśli chodzi o TF1230 vs ACA1221lc to ten pierwszy chyba wyjdzie taniej i jest szybszy i ma więcej RAM.
1
[#8] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@Kwiatki, post #1

Hey
Osobiście posiadam ACA1221lc i jestem z niej bardzo zadowolony, nie blokuje PCMCIA bo ram jest inaczej adresowane, ma MapROM, IDE speeder sądzę że do WHDload idealna. No i można ją podkręcać z poziomu systemu także jak niektórzy pisali szybciej ikonki w Workbenchu się pojawiają
1
[#9] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@snifferman, post #2

tf1230 ze 128MB RAM nie blokuje PCMCIA, to RAM spoza obszaru, który koliduje z PCMCIA.
te nowe dema wymagają 060 już, szkoda bo chciałbym je pooglądać na realnej A1200 z 030.

mój koteł : [youtube]https://www.youtube.com/shorts/boR6BKleikw[/youtube] / yt

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 07:40:27 przez ch0mik
[#10] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@Kwiatki, post #1

Do gier wystarczy Ci fast RAM 8mb
2
[#11] Re: Amiga 1200 - WHDload i jaka karta turbo ??

@Vato, post #10

Głos rozsądku.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem