kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#1] Plipbox i stosy TCP/IP
Witam znawców tematu

Amiga 600
plipbox
IP 192.168.2.1
Maska 255.255.255.5
DHCP Server 192.168.2.100
MiamiDX

od dłuższego czasu walczę z konfiguracją internetu stosuję warianty konfiguracji i kicha,gdy ustawiam że ma łączyc się przez DHCP odrazu waywala komunikat że nie może połączyć się z sewerem.

Przy wpisaniu recznie 192.168.2.1 ,szuka adres lączy
Odpalam IBrowse ten po dłuższej chwili wywala że AmiSSl stare lub brak wpisu DNS choć jako serwer DNS podałem tak jak IP ,Mac z którego piszę ma taki dns,próbowałem z serwerami Googla i to samo,co robie nie tak lub co przegapiłem.

dioda zielona przy gniazdku sieciowym świeci się na zielono a dwie diody u góry plipboxa czerwona i zielona świecą się

pozdrawiam

Piotrek
[#2] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #1

Działają pingi między urządzeniami, adresami ?
A600 widziana jest w sieci przez inne komputery, telefony itp?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 22:22:43 przez Norbert
[#3] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@Norbert, post #2

gdy podaje komendę ping 192.168.2.1 to leci sekwencja 64 bytes from itp gdy chce zamknąc okienko to jest zablokowane czyli wisi
[#4] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #3

A kabel LAN sprawny ?
Plipbox sprawny?

Router czy inne komputery widzą plipbox ?
[#5] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@Norbert, post #4

kabel sprawny ,plipbox kupiony na allegro ,palą się 3 diody
[#6] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #5

Podstawa to dobry i mocny zasilacz.
[#7] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #3

Moje doswiadczenie mi mowi, ze:
1 zasilanie na plipbox przed uruchomieniem komputera - warto go zresetować przyciskiem wczesniej jesli masz wiele wątpliwosci co do configu
2 po resecie kompa plipbox nie wstaje. Trzeba znow wylaczyc i wlaczyc ale patrz punkt 1
3 z miami dhcp mi nie działało nigdy dobrze
4 Warto zmienic miami na roadshow. Szybciej, stabilniej
5 Zasilanie na plipbox - to zewnętrznym kabelkiem mini usb - najlepiej z zasilacza z 1500mAh - na słabszym nie było stabilnie - ale takie telefoniczne ładowarki są Ok
1
[#8] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #1

Działa mi bez problemu z Roadshow.
Jedyne co to po zakończeniu połączenia jeśli chce je ponownie nawiązać, muszę zresetować interface.
[#9] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@pong777, post #6

ile A musi mieć jesli ma być dobry
[#10] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@perinoid, post #8

mogłbym zobaczyc Twe pliki konfiguracyjne ?
[#11] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #10

Przypomnij w poniedziałek przed południem na priv to podeślę. Teraz nie mam dostępu do tego komputera. I napisz o które konkretnie pliki ci chodzi.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 13:47:26 przez perinoid
[#12] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@arturB, post #7

tez czytałem że najpierw zasilanie potem włączanie amisi
co do ładowarki to min 1.5A tak?
[#13] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #12

tu masz wszystko o plipboxie, łącznie z setupem różnych stosów: https://lallafa.de/blog/amiga-projects/plipbox/
osobiście również odradzam MiamiDX - to chyba jedyny, którego nie udało mi się zmusić do działania z plipboxem. Z tego, co pamiętam, mając plipboxa stosowałem AmiTCP, który był jedyną darmową opcją, i nie miałem żadnych problemów. W MiamiDX to przeklikiwanie się przez okienka potrafi doprowadzić do szału. x|
ze swoim stosowałem zasilacz 5V 2A.
jedyną niedogodność w plipboxie stanowiła ta konieczność resetowania pstryczkiem i restartowania Amigi, kiedy coś tam w nim nie zatrybiło.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 14:35:50 przez snajper
[#14] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@snajper, post #13

czyli kierunek sklep hiii
[#15] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@snajper, post #13

W MiamiDX to przeklikiwanie się przez okienka potrafi doprowadzić do szału

Ale to ustawia się raz.
Każdą konfigurację można zapisać do pliku i tylko ją uruchamiac.

Ciekawe czy MiamiDX w tym przypadku widzi MAC plipboxa ?
A jeśli widzi, to czy poprawną wartość.

Jeśli nie byłoby MAC, to znaczyłoby ze albo plipbox jest uszkodzony (zakup na allegro nie daje 100% sprawności), albo zasilanie jest za słabe.
[#16] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@Norbert, post #15

odczytuje adres MAC gdy uruchamiam ibrowse to czerwona dioda miga nie nonstop tylko co pare sekund a zasilacz dałem 2.5 A
[#17] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #1

Mam plipboxa z miamidx i roadshow. Roadshow jest delikatnie szybszy przy moim procku 030. Miami działa jedynie jako static, natomiast road nie ma problemu z ustawieniem na dynamic.
[#18] Re: Plipbox i stosy TCP/IP

@PiotrPr1961, post #16

Na pewno masz router który zarządza netem w domu.
Wejdź na niego za pomocą adresu IP.
Jeśli ma też FTP, to też z niego skorzystaj do testów.
W sumie FTP możesz postawić na smartfonie, który jest w tej samej sieci.
Gdy to Ci się uda (po IP), to następnym krokiem będzie znalezienie właściwego DNS.

Ale dopóki plipbox nie "dogada" się urządzeniami we własnej sieci, nie ma co wychodzić "w świat"

Urządzenia w twojej sieci widzą plipboxa ?
[#19] Re: Plipbox i stosy TCP/IP podziękowanie

@perinoid, post #11

Dziękuję koledze Łukaszowi za pomoc przy uruchomieniu sieci i pozostałym kolegom też serdecznie Dziękuję

Kabel jest dobry ale w gniazdo stacji dyskietek zewnętrznej był włożony gotek i pokrętło wyboru plików podnosiło kabel i nie było dobrego połączenia wtyk gniazdo.

Pozdrawiam

Piotrek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem