kategoria: A1200
[#1] Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.
Witam. Mam teoretyczne pytanie - czy istnieje możliwość podłączenia amigi ze scandublerem indi do monitora commodore 1084 SD2 za pośrednictwem jakiejś przejściówki 15 pin (indi)- 9 pin (wejście monitora). Widziałem takie kable na ali i zastanawiam się czy jest to możliwe. Co chciałbym osiągnąć -hires laced bez mrugania ekranu.

Zastanawiam się oczywiście z czystej ciekawości.
[#2] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Bociek78, post #1

Nie.
2
[#3] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Bociek78, post #1

Scandoubler dubluje Ci częstotliwość, zdechnie Ci ten monitor przy takich zabiegach. On łyka częstotliwości telewizyjne, nie PC'towe.
2
[#4] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Bociek78, post #1

Do tego jest monitor C1942. Bardzo polecam, jeśli uda Ci się zdobyć, bo ma równie ładny dźwięk i obraz w PAL-u, co 1084, a dodatkowo wyświetla tryby VGA.
1
[#5] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Daclaw, post #4

Albo Microvitek.

Miałem kiedyś monitor Mitsubishi właśnie multiscan CRT - działał od 15 do 31Khz, taki odpowiednik Microviteca.
[#6] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Hubez, post #5

Microvitec ma brzydszy obraz w PAL-u, problem czarnych pasków po bokach i nie ma dźwięku. Wersja dla Escom-u, czyli A1438 ma dźwięk, ale gorszy niż monitory commodorowskie.
[#7] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Daclaw, post #4

Niestety te modele są już dzisiaj nieosiągalne. Pozostaje zakup jakiegoś pecetowskiego cdr ale to już nie to...
PS. do 1084 D2 podłączałem już szereg innych urządzeń w tym dvbt2 hevc i inne dvd, manty i inne dziadostwo, i wszystko grało jak należy, toteż brak możliwości wyświetlenia hires lace z innego źródła stanowi dla mnie zagadkę (wiem nie znam się)
[#8] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Bociek78, post #7

Z tych urządzeń obraz był "lace", ale że nie miał tak ostrych linii, jak okienka Workbencha, nie było to tak bardzo widoczne.
[#9] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Bociek78, post #7

Tak po ludzku: w technologii analogowej obraz jest podawany w liniach - nie rozdzielczość tak jak mamy FullHd etc.

Obraz "rysowany" jest liniami od górnej lewej strony.

Przeplot to nic innego jak międzylinie - uzyskujemy dzięki temu większą rozdzielczość, ale nasz monitor Commodore nie jest przystosowany do tego, stąd zaczyna migać. Nie został stworzony do takiej pracy.

Korzystanie z tego jest uciążliwe, na dłuższą metę może doprowadzić do uszkodzenia monitora. W trakcie używania obrazu z przeplotem może zmienić się dźwięk pracy monitora, zwłaszcza w leciwych monitorach (słychać trafo WN. etc).
[#10] Re: Monitor 1084 SD2 a scandubler indi.

@Bociek78, post #1

Masz 512 linii w trybie laced, chcesz umieścić je na wyświetlaczu który tych linii ma połowę, oczywiście można to zrobić, jednak musisz mieć jakis dobry deinterlacer i downscaler a i nie ma gwarancji jak taki obraz będzie wyglądał, do workbencha moim zdaniem nie ma szans - tekst moze nie byc zbytnio czytelny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem