kategoria: A600
[#1] RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT
Panowie,
Ktoś jakiś czas temu podjął wątek, że zrobił sobie scandoubler za pomocą rgb2hdmi a potem poprzez przejściówkę puścił sygnał na pc-towy monitor CRT. Zrobiłem to samo. Wszystko działa niby perfekcyjnie poza jednym istotnym szczegółem: obraz na monitorze drży. Zmiana trybów wyświetlania w sofcie na Raspberry nie pomaga. Sugestie?
Dzięki!
[#2] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@wilkwcieniu, post #1

Zmienić monitor CRT?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 12:15:29 przez Norbert
[#3] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@Norbert, post #2

Dzięki. Rozumiem, że tak do skutku? ;)
[#4] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@wilkwcieniu, post #3

Jeśli podłączysz wyjscie HDMI innego urządzenia (pc, dvd, konsola ) poprzez przejściówkę hdmi2vga, to jak zachowuje się monitor CRT ?
[#5] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@Norbert, post #4

Słuszne spostrzeżenie. Spróbuje podpiąć tak konsole. Dzięki!
[#6] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@wilkwcieniu, post #1

A to nie wynika może z częstotliwości odświeżania? Jeśli leci 50Hz na monitor PC'towy, to raczej na pewno będzie to zauważalne.
[#7] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@san_u, post #6

Być może. Ktoś tu jednak pisał, że takie rozwiązanie doskonale się u niego sprawdza. Ja się pytam - JAK? :)
[#8] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@wilkwcieniu, post #7

Mam tak rozwiązane jak opisałeś. RGB2HDMI do tego HDMI2VGA i obraz elegancki na monitorze CRT i LED.
[#9] Re: RGB2HDMI & HDMI2RGB + CRT

@wilkwcieniu, post #7

Na czymś takim

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 10:55:23 przez ryshard
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem