kategoria: A600
[#1] DVI zdechło.
Panowie,
Czy jest możliwe, że gniazdo DVI jest aktywne w telewizorze tylko dla jednego gniazda HDMI?
Podpiąłem Ami przez inne gniazdo HDMI (niestety poprzednie odmawia współpracy z Amigą, a z innymi konsolami nie widzi przeciwskazań). Mam RGB2HDMI i dotąd dzięk wychodził z głośników telewizora chinch-jack i do DVI. Teraz gdy podłączam Ami do DVI głośniki milczą. Pozostaje mi głośnik USB lub coś poza telewizorem. Co się mogło stać?
[#2] Re: DVI zdechło.

@wilkwcieniu, post #1

Co rozumiesz przez DVI w tym kontekście?
[#3] Re: DVI zdechło.

@perinoid, post #2

Pojedyncze gniazdo audio pod Jacka w telewizorze.
[#4] Re: DVI zdechło.

@wilkwcieniu, post #3

Dziwna nazwa... DVI znaczy coś zupełnie innego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
1
[#5] Re: DVI zdechło.

@perinoid, post #4

DVI audio in. Działało z Ami a… przestało. Podejrzewam, że to gniazdo jest aktywne gdy zajęte jest hdmi1. Przestało współpracować z Ami i dlatego tez nie działa audio.
[#6] Re: DVI zdechło.

@wilkwcieniu, post #5

A nie musisz w opcjach tv wybrać źródła sygnału? Przy HDMI tv spodziewa się dźwięku właśnie przez wtyk HDMI. Przy DVI dźwięk musi być dostarczony osobnym przewodem.
Chodzi mi właśnie o wybór pomiędzy HDMI a DVI.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 18:52:11 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 18:53:13 przez nostrum666
1
[#7] Re: DVI zdechło.

@nostrum666, post #6

Do tej pory Video z Ami miałem podpięte przez hdmi a dźwięk osobnym kablem przez wspomniane wyżej gniazdo. Nie potrafię do tego powrócić.
[#8] Re: DVI zdechło.

@wilkwcieniu, post #7

To sprawdź w opcjach tv czy możesz wybrać pomiędzy HDMI a DVI i wybierz DVI. Te sygnały idą przez takie samo złącze, czyli HDMI ale DVI nie podaje dźwięku i dlatego przy wyborze sygnału wejściowego HDMI dźwięk będzie właśnie z tego przewodu. Przy wyborze DVI dźwięk idzie właśnie przez gniazdo DVI audio in.
Może być też w ustawieniach audio wybór źródła dźwięku pomiędzy HDMI a DVI. Musisz poszukać. Powinno być coś takiego.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 19:30:38 przez nostrum666
[#9] Re: DVI zdechło.

@nostrum666, post #8

Mam podejrzenie, że to jest możliwe wyłącznie przez HDMI1, które odmawia posłuszeństwa z Ami. Inne gniazda bez problemu.
[#10] Re: DVI zdechło.

@wilkwcieniu, post #9

Przy złączach HDMI powinny być opisy. Możliwe że przy jednym z nich masz napisane HDMI/DVI. Do takiego właśnie musisz podłączyć wtyk aby podać dźwięk przez DVI audio in.
[#11] Re: DVI zdechło.

@nostrum666, post #10

Czyli problem solved. Zastanawiam się tylko dlaczego gniazdo robi problemy Amidze. Działało przez pół roku i nagle powiedziało „dość”. Najpierw sygnał się zrywał, później były szumy, następnie format nieobsługiwany aż wreszcie sygnału brak. Jak gdyby RGB2HDMI coś przypaliło.
[#12] Re: DVI zdechło.

@wilkwcieniu, post #11

Wiem że w ustawieniach RGB2hdmi też można wiele rzeczy ustawić, ale dawno tego nie uruchamiałem i nie będę strzelał po omacku. Tam na pewno też jest wybór standardu sygnału i wiele innych opcji. Mój miałem uruchomiony tylko raz czy dwa razy po polutowaniu dawno temu i od tego czasu nie używałem.
[#13] Re: DVI zdechło.

@nostrum666, post #12

Chciałem Ci powiedzieć, że jesteś moim idolem. W RGB2HDMI można ustawić rodzaj HDMI jako DVI compatybile. Wszystko działa. Dzięki bardzo!!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem