kategoria: CDTV
[#1] Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest
Dzień dobry,

wytargałem swoją CDTV z piwnicy po 25 latach.
Od razu zaznaczę, że trafiła tam bo miała taki objaw jak teraz a liczyłem, że po tylu latach cudownie się naprawiła.

Objaw:
Power działa, diody obie mrugają standardowo, ekran zmienia kolory i reset i tak w kółko.
Zegar chodzi.
Czasami jak się na białym ekranie zwiesi i nie resetuje się sama to jak płytę z muzyką włożę to gra normalnie.
Zworka JP15 nie robi tutaj różnicy.
Raz jeden w trybie zworki na A500 wyskoczyło mi Guru.
#81000009, 0000D6A8

Pomóżcie bo chciałbym ją uratować
Pozdrawiam

H.
[#2] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@Hurplus, post #1

Jak wytargałeś z piwnicy po 25 latach to czego tu się spodziewać. Trzeba wszystko wyczyścić, powyjmować układy z podstawek, posprawdzać napięcia etc. etc. Recap też by nie zaszkodził przynajmniej w napędzie.
[#3] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@Kilos, post #2

Tylko ona trafiła do piwnicy właśnie dlatego, że taki problem miała i dostałem jakiegoś "blaszaka".
[#4] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@Hurplus, post #3

Rozumiem, ale na pewno nie zeszlachetniała w tej piwnicy.
Jeśli zależy Ci na postawieniu tego komputera to serwis jest niezbędny, jeśli nie jesteś w stanie ogarnąć tego sam to oddaj komuś kto zna się na rzeczy.
[#5] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@Hurplus, post #1

obstawiam zasilacz. A raczej padnięte kondensatory.
[#6] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@Stoopi, post #5

to akurat mogę powymieniać
Najpierw ją wymyję IPĄ, kości powyciągam i jak będzie bez zmian to zrobię kondensatory.
1
[#7] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@Hurplus, post #1

Takie objawy może powodować wiele rzeczy, np. uszkodzony jakiś układ logiczny, pamięć. Skoro coś tam się dzieje i nie jest to trup, to można by pomyśleć o Diagromie.
[#8] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@Hurplus, post #1

Zaczął bym od gruntownego przeczyszczenia całej płyty głównej, wyciągnięcia wszystkich scalaków i potraktowania ich podstawek Izopropanolem albo innym Kontaktem. Następnie sprawdziłbym zasilanie i poszukał wycieków z elektrolitów. Recap kondensatorów silnie zalecany.
Obstawiam, jako przyczynę problemu, jakiś obluzowany scalak. Może ROM?
[#9] Re: Amisia nie działa - reset w kółko, dzwięk z CD jest

@san_u, post #7

Ma ktośtakiego i jest może z kuj-pom?
Ewentualnie kupię i przetestuję.

Tak czy tak w weekend czyszczenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem