kategoria: CDTV
[#1] Stacja CD-1411 problem z elektroniką
Mam stację CD-1411,w której mam problem z elektroniką. Zdiagnozowałem elektronikę, bo przełożyłem z drugiej CD-1411 i stacja działa poprawnie. Wymieniłem kondensatory, ale to tez nic nie zmieniło.
Stacja z uszkodzoną elektroniką, nie rusza poprawnie głowica. Wycofuje, słychać charakterystyczne stuknięcia i widać delikatny ruch głowicy, ale po włożeniu dyskietki silniczek pracuje nienaturalnie głośno, a głowica nie drgnie.
Tak jak wspinałem podmiana elektroniki i stacja działa, wiec to raczej nie wina którejś mechanicznej części.
Spotkał ktoś kiedyś taki objaw w Chinon FB-354?
[#2] Re: Stacja CD-1411 problem z elektroniką

@Og0r, post #1

Dodam jeszcze, ze próbowałem użyć Amiga Test Kit, ale każdy test wynikiem „No track 0: Drive not present?” co nie jest zaskoczeniem, skoro głowica się nie porusza
[#3] Re: Stacja CD-1411 problem z elektroniką

@Og0r, post #2

Masz na myśli elektronikę samej stacji czy elektronikę cd1411?
Daj fotki jak wygląda ta uszkodzona elektronika
[#4] Re: Stacja CD-1411 problem z elektroniką

@snifferman, post #3

Mówimy o elektronice samego napędu
Kilka ścieżek jest delikatnie odsłoniętych, ale sprawdziłem miernikiem i połączenie jest.

Sprawdziłem tez napięcie i na 5V mam 4,86 i tutaj chyba nie ma tragedii, ale na 12V pokazuje 13,78V i to chyba już trochę za dużo.

Nie sprawdzałem na gniazdach do połączenia silniczka i głowicy, czy tam daje poprawne napięcie, bo nie mogłem znaleźć schematu.



[#5] Re: Stacja CD-1411 problem z elektroniką

@Og0r, post #4

Masz tam sporo podejrzanych ścieżek. Toshiba na lewo/dół i ten lsl74a u góry na przykład.
[#6] Re: Stacja CD-1411 problem z elektroniką

@Stoopi, post #5

Tak, jest kilka odsłoniętych, może kondensatory narobiły szkody (teraz już są nowe)
Ale ścieżki sprawdzone.
Usiądę jeszcze raz bo może coś pominąłem, ale nie namierzyłem przerwanej ścieżki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem