kategoria: A600
[#1] Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log
Mam, małą prośbę. Potrzebny jest mi log z działającego zestawu czytnik CF + karta (najlepiej 2GB), wykonany na A600 (idealnie gołej - 1MB). Narzędzie cfddebug znajduje się w pakiecie CFD v1.33. Log otrzymuje się za pomocą komendy:
cfddebug ram:cfdlog

Po co mi to? Mam czytnik na inne karty niż CF, który jest widziany przez Amigę ale na tym koniec. Karta jest firmowa, zapewne zgodna ze specyfikacją, prawidłowo formatowana na FAT, FAT32. Niestety Amiga jej nie widzi. Plan jest więc taki, że chcę porównać swój log z działającym i być może ustalić przyczynę. Źródło CFD jest dostępne więc być może byłbym w stanie to ogarnąć. Konfiguracja, flagi sprawdzone, a Torsten niestety nie odpowiada na maila tak więc chcę spróbować samemu. :)
[#2] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@majster, post #1

Jakiego pakietu używasz do systemu plików FAT? Fat95 czy coś innego? Fat95 "potrafi kaprysić" przy FAT32, działa bez problemu z FAT16 nawet 4GB.
[#3] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@majster, post #1

A jak wygląda twoj log ?
Czy ten czytnik pcmcia jest sprawny, tzn czy karta sd czy memory stick włożona poprzez pcmcia jest widoczna w innym urządzenie/czytniku USB ?
[#4] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@Solo Kazuki, post #2

Używam Fat95. Karta była formatowana zarówno na FAT jak i FAT32, w urządzeniu dedykowanym jaki pod Windows. Wydaje mi się, że system plików nie jest tu problemem - wtedy miałbym przynajmniej widoczną ikonę CF0 i ewentualnie jakieś info, że NDOS czy coś?
[#5] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@Norbert, post #3

A tak: cfdlog.bin
Co do czytnika nie dam głowy, bo nie mam innego urządzenia z PCMCIA, na którym mógłbym to sprawdzić. Obstawiam optymistycznie, że jest OK skoro Amiga go widzi. Co do karty (Memory Stick) nie mam wątpliwości, że jest sprawna. Testowałem ją zarówno pod Windows jak i innym urządzeniu.

Tak w ogóle to czy ktoś korzystał z sukcesem z Memory Stick pod Amigą? Chyba mało popularny temat...
[#6] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@majster, post #5

Mam dostęp do takiego czytnika (MS - PCMCIA)
Jak znajdę chwilę to sprawdze.

Jest jeszcze jedna której nie możesz sprawdzić, bo nie masz gdzie.
Czy istnieje poprawne połączenie karty MS z czytnikiem PCMCIA?

W MemoryStick można włożyć kartę microSD i to już coś bardziej popularne.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 21:24:57 przez Norbert
[#7] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@Norbert, post #6

Jest jeszcze jedna której nie możesz sprawdzić, bo nie masz gdzie.
Czy istnieje poprawne połączenie karty MS z czytnikiem PCMCIA?

Dokładnie, karta której używam to Memory Stick Pro Duo, która wchodzi do adaptera i dopiero do czytnika.
Jest więc taka możliwość. Poluję na jakiś tani oryginalny Memory Stick (8-64MB) aby wykluczyć adapter i przy okazji ewentualny problem pojemności karty.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 21:53:54 przez majster
[#8] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@majster, post #7

Na aminecie jest program SCSIQuery.
Napisz co on pokazał.

FindDevice (aminet- pakiet idefix) widzi czytnik i kartę pod compactflash.device ?

Czy MountDos z włączonym w tooltypes FAT95 i INFO pokazuje zawartość MBR na karcie MS ?
[#9] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@majster, post #1

Zamiast fat95 z aminetu mozna/trzeba korzystać
Z tego wbudowanego w aos 3.2 (nie wiem czy jest w 3.1.4)
Czyli zamiast l: fat95 użyj l:crossdosfilesystem
[#10] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@Norbert, post #8

OK, dzięki za wskazówki!

Log z SCSIQuery: https://pastebin.com/6JuTiXzC
Screenshoty z Info, FindDevice, MountDos: https://imgur.com/a/YFyYJJw

MountDos z tego co widzę nie ma TT INFO.

Mam jeszcze log z HDDReport o ile może się do czegoś przydać: https://pastebin.com/JhiVc9Cf

Przy okazji wyeliminowałem adapter jako ewentualny problem. Karta w adapterze normalnie się formatuje i jest widoczna pod Windows.
[#11] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@mateusz_s, post #9

Czyli zamiast l: fat95 użyj l:crossdosfilesystem


Dzięki, sprawdzone i niestety bez rezultatu. Przy okazji, wersja którą mam to CrossDOSFileSystem 40.19 (9.6.93). Szybkie zerknięcie w binarkę sugeruje, że to działa z FAT12 więc chyba bardziej dla dyskietek z PC niż większych pojemności.
[#12] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@majster, post #11

Extended sense code ASC : 0x3A.
Extended sense code ASCQ: 0x00.
ASC,ASCQ encoded error is medium not present.


Device status           : connected.
Device class            : direct access device.
Removable medium device.
Device type modifier    : 00.
ISO version             : 00.
ECMA version            : 00.
ANSI version            : SCSI-2.
Response data format    : SCSI-2.


Kontroller na karcie coś tam wypluwa w SCSI-2 ale samej karty nie widzi.
[#13] Re: Czytnik CF na PCMCIA - potrzebny log

@majster, post #1

No i problem rozwiązany.
👉 Nie każdy czytnik radzi sobie z kartami Memory Stick Pro.
Najwyraźniej, ten którego używam ma takie ograniczenie, a z racji tego że ma swoje lata nie ma o tym wzmianki w instrukcji ani na stronach producenta. Ze zwykłym Memory Stick'iem wszystko działa poprawnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem