kategoria: A600
[#1] Karta sieciowa PCMCIA
Witam szanownych amigowcow. Mam pytanie czy karta sieciowa PCMCIA Adapter PCMCIA 3Com 3CCFE574BT, będzie działać z A600, jeżeli tak to gdzie mogę dostać to tego soft
[#2] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@Grysia, post #1

Bez kitu... 5ty link na pierwszej stronie google - prowadzi do PPA gdzie jest to wyjaśnione.
Rozumiem, że mozna nie wiedzieć jak szukać na PPA, no ale na Google?!
[#3] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@MariuszK, post #2

To jaką dostępna na rynku kartę sieciową PCMCIA mam kupić. Szukałem 3C589D-TP ale znalazłem tylko za granicą?
[#4] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@Grysia, post #3

Jest ich mnóstwo. Szukaj 5V i 16bit. Srebrna blaszka przy złączy PCMCIA, nie złota-taka karta nie zadziała.

Może ta zadziała, za tę cenę można zaryzykować.
https://allegro.pl/oferta/pcmcia-karta-sieciowa-3com-16bit-12005138778
[#5] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@Risc, post #4

Niestety, ta karta nie zadziała ze sterownikiem 3c589.device.
Sterownik do 3com

W archiwum masz podane, które karty 3com zadziałają z Amigą.
[#6] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@Sir_Lucas, post #5

Potrzebuje model i producenta karty które na pewno działa, bo mam 600 tower i muszę jeszcze kupić przejściówka kątowa.
[#7] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@Grysia, post #6

Hehe
3Com 3c589d-tp Etherlink III LAN PC Card
$22.95
+ $65.70 Shipping
[#8] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@Grysia, post #6

Ta karta zadziała Ci na 100%, ze sterownikiem wspomnianym przez Sir_Lucas. Nawet na gołej A600.

Karta z linku Risca nie będzie działać. Jest jeszcze drugi sterownik cnet. Pobierz archiwum z Aminetu i tam jest plik compatibility z listą obsługiwanych kart.
2
[#9] Re: Karta sieciowa PCMCIA

@QkiZ, post #8

Częstym problemem nie jest sama karta co przewód do niej. Te od karty 10/100 MBPS nie pasują, trzeba rozbierać wtyczkę i zmieniać piny. A jeśli się nie ma przewodu to najprościej jest rozebrać kartę i wyprowadzić 4 przewody do RJ45.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem