kategorie: A1200, A600, Sklepy, Sprzęt
[#1] AmSider plus prezencik
Dzień dobry wszystkim

Odebrałem od Lotharek zamówiony AmSider
a tu niespodzianka krówka w papierku firmowym ,
Taka mała rzecz a cieszy

Pozdrawiam

Piotrek
[#2] Re: AmSider plus prezencik

@PiotrPr1961, post #1

Szkoda, że tylko jedna szeroki uśmiech Kupując UltraSatan do Atari, też dostałem.
1
[#3] Re: AmSider plus prezencik

@_arti, post #2

Serio? Najbardziej znany atarowiec w Polsce wysyła wam cukierka, i wy to łykacie jak pelikany?
To dlatego coraz mniej amigowców na Świecie…
Tak poważnie. Lotharek to klasa.
1
[#4] Re: AmSider plus prezencik

@Ralpheeck, post #3

Moje pierwsze to Atari 800xl plus magnetofon monitor Neptun 156 i potem wg schematu w IKS przerobiłem na monitor
[#5] Re: AmSider plus prezencik

@PiotrPr1961, post #1

Myślę, że przy sprzedaży za ok 60 zł kawałka płytki z dwoma złączami i paroma elementami, gdzie koszt części to max 7 zł, to stać go na tak hojny gest

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 22:08:25 przez no1
[#6] Re: AmSider plus prezencik

@Ralpheeck, post #3

Nie miałem dotąd przyjemności osobiście, ale na maile nie odpisuje, a i był smrodek z nim związany na forum Atari: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=17468
[#7] Re: AmSider plus prezencik

@no1, post #5

No tak policzyć części ok ,zrobić płytkę plus dodatki to inna bajka, ale to miłe taki drobiazg, papierek na pamiątkę , wszyscy płacimy podatki
[#8] Re: AmSider plus prezencik

@no1, post #5

No to zrób mu konkurencję, wymyślaj, produkuj i sprzedawaj po kosztach części. No i do tego się rozliczaj i jeszcze wspieraj lokalną szkołę lub sport. Powodzenia.
2
[#9] Re: AmSider plus prezencik

@Ralpheeck, post #8

No to zrób mu konkurencję, wymyślaj, produkuj i sprzedawaj po kosztach części.
Nie ma co ryzykować, bo...: link

No i do tego się rozliczaj i jeszcze wspieraj lokalną szkołę lub sport.
I to ma usprawiedliwiać jego postawę wobec klienta zaprezentowaną w wątku wskazanym przez no1?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 00:09:13 przez AmiClassic
1
[#10] Re: AmSider plus prezencik

@Ralpheeck, post #8

Panie Ralpheeck, ja Pana proszę, by Pan w to nie brnął, bo nie warto mieć etykiety fanboya. Rozmawiamy o adapterze IDE, a jest on w tym konkretnym przypadku ekstremalnym przykładem zarobku producenta. Identyczne "urządzenie" jest opublikowane na AmigaWorld.de i do którego płytki można zamówić za 5$ za 10 sztuk. Zamówiłem takowe (potrzebowałem 2 szt), a nadmiar skompletowałem z brakującymi elementami i sprzedałem na Allegro jako zestaw DIY z zarobkiem 5zł/szt (mój czas poświęcony na organizację całego przedsięwzięcia), od którego odprowadziłem podatek. AmSider jest klonem adaptera Krashana, który można kupić na Allegro za 45 zł (z darmową wysyłką). Chyba nie napiszesz, że różnica wynika z tego, że polutowanie takiego jednego adaptera zajmuje Lotharkowi całą roboczogodzinę? Jako klienta mało mnie interesuje kogo sponsoruje firma Lotharek. Wolałbym zapłacić mniej i samemu kogoś zasponsorować.
[#11] Re: AmSider plus prezencik

@no1, post #10

Ale o c Ci chodzi- mamy wolny rynek, nie podoba Ci się cena, poglądy, sprzedawca? Idziesz do innego i po sprawie.
Jeśli krytykujesz, to koledzy Ci już napisali- zacznij z tego żyć- załóż firmę o takim profilu i pokaż jak zarabiasz na tym oferując przy tym niższą cenę ok, racja
[#12] Re: AmSider plus prezencik

@Ralpheeck, post #3

Najbardziej znany atarowiec w Polsce wysyła wam cukierka, i wy to łykacie jak pelikany?

Nie tylko Lotharek wrzuca cukierka, bo kiedyś dostałem "krówkę"
od innego sprzedawcy.
Nigdy nie otrzymałem żadnego cukierka od handlowców
z zagranicy.
Po kiego grzyba mi cukierek w zamówieniu, to ja nie wiem.
Lepiej byłoby dołożyć breloczek na klucze albo inny niedrogi
gadżet, który by został na pamiątkę zamówienia szeroki uśmiech

Cen nie ma co krytykować na tak małym rynku. Bywa, że
ciesze się, że wogle można coś kupić.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 09:17:36 przez mmarcin2741
[#13] Re: AmSider plus prezencik

@BULI, post #11

Co też uczyniłem. Swoje zarobiłem, Allegro dostało prowizję, fiskus podatek. 8 amigowców jest zadowolonych bo ma adapter za ludzkie pieniądze, a polutowanie to pewnie była czysta przyjemność. Coś jeszcze do dodania?
[#14] Re: AmSider plus prezencik

@no1, post #10

Rozmawiamy o adapterze IDE


Nie, autor wątku zaczyna temat o "upominkach" dodawanych do produktów lotharka i związanych z tym dla niego miłych "emocjach", Ty rozmawiasz o kosztach produkcji i zarobku, tak jakby w twojej głowie lotharek targnął się na wydatki, żeby kupić te cukierki i oczekiwał uznania za tak "szczodry" gest.

A co powiesz na paczkę może 10-ciu krówek dodanych do pompy za ponad 20tys.zł, lotharek jest przy nich wręcz altruistą.

Wygląda to z zewnątrz jakbyś z bólu pupki wjechał komuś w paradę z tematem o którym nikt nie chciał rozmawiać i dziwisz się, że ktoś się denerwuje?

Czyżbyś nie wiedział, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 09:42:24 przez san_u
[#15] Re: AmSider plus prezencik

@no1, post #13

Co też uczyniłem. Swoje zarobiłem, Allegro dostało prowizję, fiskus podatek. 8 amigowców jest zadowolonych bo ma adapter za ludzkie pieniądze, a polutowanie to pewnie była czysta przyjemność. Coś jeszcze do dodania?

No i brawo, tego się trzymaj OK
[#16] Re: AmSider plus prezencik

@no1, post #13

Co też uczyniłem. Swoje zarobiłem, Allegro dostało prowizję, fiskus podatek. 8 amigowców jest zadowolonych bo ma adapter za ludzkie pieniądze, a polutowanie to pewnie była czysta przyjemność. Coś jeszcze do dodania?



No to fajnie, że uszczęśliwiłeś ośmioro ludzi, tylko, kto się o to pytał, komu to było potrzebne i w jakim celu o tym piszesz. Szukasz uznania, oklasków, pochwały? Ogłoś się, że robisz legalnie w "ludzkich pieniądzach" i załatw tego "skąpego" lotharka pokojowo, elegancko i bez smrodu.
[#17] Re: AmSider plus prezencik

@Ralpheeck, post #8

Nie grozi mi to,dlatego daje zarobić innym
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem